Birlik Sağlık Sen, “Kamu kurumları hiçbir bürokratın özel işletmesi değildir”

Bayındır Devlet Hastanesi’nde sendikal ayrımcılıkların yapıldığına dair açıklamalarda bulunan Birlik Sağlık Sen Başkanı Ahmet Doğruyol, “İzmir Bayındır Devlet Hastanesi’nde 30-35 yıllık hizmeti olan hemşireleri acil servise veren hastane yönetimi, sendika sayılarının belirlendiği son gün malum sendikaya üye olan hemşirelerin birini servise, diğerini de 30 yıllık hemşirenin çalıştığı yer olan, EKG ye ve poliklinik sorumluluğuna vermesi düşündürücüdür.” Dedi.

Birlik Sağlık Sen, “Kamu kurumları hiçbir bürokratın özel işletmesi değildir”

HABER:MEHMET BİÇER

“Kamu kurumları hiçbir bürokratın özel işletmesi değildir” diyerek tepki gösteren Birlik Sağlık Sen Başkanı Ahmet Doğruyol hastane içerisinde sendikal ayrımcılık yapıldığını belirtti.

Doğruyol, “Bakanlığın talimatına rağmen yoğun bakım sertifikası olan iki hemşire arkadaşımızın acile verilmesi, yoğun bakım sertifikası olmayan hemşirelerin, yoğun bakıma verilmesi kabul edilebilir bir durum değildir. Hastanede yaklaşık 40 hemşirenin hiç birine fazla mesai ücreti ödenmezken sadece bir hemşireye fazla mesai ücreti ödenmesi personeller arasında yaşanan adaletsizliğin boyutunu ortaya koymaktadır.” diye konuştu.

SENDİKAL AYRIMCILIK YAPILIYOR

Ahmet Doğruyol, “Bayındır Devlet Hastanesi avuç içi kadar küçük bir hastanedir. Küçücük hastanede bile sendikal ayrımcılığın ne denli olduğu ortadadır. Yöneticilerin bu cesareti nerelerden aldığını merak ediyoruz. Kamu kurumları hiçbir bürokratın özel işletmesi değildir. Kamu kurumları kanun genelge ve yönetmelikler çerçevesinde yönetilir. Yaşanan sendikal ayrımcılığın düzeltilmemesi durumunda, yasal yollara da başvuracağımızı bildiririz” diye konuştu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner284