BİRGİ’DE 19 MAYIS VOSVOS KORTEJİ

19 Mayıs Atatürk’ü anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Tarihi Birgi Mahallesinde Birgi Kazımpaşa Ortaokulu 19 Mayıs korteji düzenlendi.

BİRGİ’DE 19 MAYIS VOSVOS KORTEJİ

HABER:SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

19 Mayıs Atatürk'ü Anma gençlik ve spor Bayramı nedeniyle okul bahçesinde gerçekleştirilen tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Okul öğrenci ve öğretmenleri tarafından okul bandosu eşliğinde hareket eden 19 Mayıs kortejine Küçük menderesli vosvoscular da klasik Vosvoslarla katıldılar. Tarihi Birgi caddelerinde kortejle birlikte kente renk katan vosvoslar halkın yoğun ilgisi ile karşılandı. 

Kortej sonrası Tarihi Birgi Kazımpaşa ortaokulu bahçesine sıralanan rengârenk Vosvoslar öğrencilerin ilgi odağı oldu. Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı,  öğrenciler tarafından şiirler okundu. Korteje katılan Küçük menderesli vosvoscular üyeleri Filiz Kenan Billor, Tefik Çavuş,  Nihat Özben, Pelin Kenan Yıldıran ve Melih Erakyol'a Okul Müdürü Muhammed Karadaş tarafından teşekkür belgeleri takdim edildi. Küçük menderesli vosvoscular Okul Müdürü Muhammed Karadaş başta olmak üzere okul yönetici ve öğretmenlerine böyle bir etkinlik düzenledikleri için teşekkür ettiler.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner284