Beydağ'ın kurtuluşu kutlanıyor

Beydağ’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99.yıl dönümü Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı.

Çelenk töreninin ardından Kortej yürüyüşü düzenlendi. Ardından Beydağ Kaymakamı Fırat Kadiroğlu ile Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar halkın, askeri ve sivil erkânın kurtuluş gününü kutladı.

Beydağlı üreticilerin katıldığı incir yarışması düzenlenerek Beydağ’ın en kaliteli ve lezzetli inciri seçildi.

Halk Oyunları Ekiplerinin gösterileriyle devam eden etkinlik bu akşam 21.00’de ünlü sanatçı Ece Mumay’ın konseri ile taçlanacak.

2 Eylül’de Ece Mumay Beydağ’da

Ece Mumay, Beydağ'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yıl Dönümü Şenlikleri ile 29. Yerel Ürünler ve Kültürel Etkinlikler Festivali’nde sahne alacak. Ece Mumay’ın konseri öncesi Beydağ’ın genç sesleri Çağatay Altınmakas, Raziye Bilgin ve Koray Okur sahnede olacak. Ardından Yılmaz Demirtaş sahne alacak. Konser, 2 Eylül Kurtuluş Parkı’nda saat 21.00’de başlayacak.

Beydağ Beydağ'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yıl Dönümü Şenlikleri ile 29. Yerel Ürünler ve Kültürel Etkinlikler Festivali Coşkuyla Kutlayacak

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Beydağ’ın Düşman İşgalinden Kurtuluş’unun 99. Yılı dolayısıyla gerçekleşecek olan etkinliklere tüm vatandaşları davet etti.

Başkan Feridun Yılmazlar; “Tüm yurtta olduğu gibi Beydağ’ımızda da verilen Kurtuluş Savaşı mücadelesi sonrasında tam 99.yıl önce ilçemiz düşman işgalinden kurtularak, vatan topraklarına katıldı. Bugünü çeşitli etkinliklerle kutluyor, şehrimizin savunması sırasında şehit olan atalarımızı rahmetle anıyoruz. Gündüz gerçekleştirilen resmi tören ve anma programlar sonrası akşam da kurtuluş coşkusunu düzenlenen konserlerle yaşıyoruz. Bu yıl Beydağ’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yıl Dönümü Şenlikleri ile 29. Yerel Ürünler ve Kültürel Etkinlikler Festivali  münasebetiyle bu coşkuyu daha fazla yaşayalım ve yaşatalım istedik. Türkiye’nin ve Beydağ’ımızın sevilen seslerini Beydağ'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 99. Yıl Dönümü Şenlikleri ile 29. Yerel Ürünler ve Kültürel Etkinlikler Festivali  etkinliğimizde bir araya getirdik. Yılmaz Demirtaş’tan Ece Mumay’a kıymetli sanatçılarımız Beydağ’da güzel anlar yaşatacak.Tüm vatandaşlarımızı ilçemizin en önemli tarihi günlerinden olan 2 Eylül’ü coşkuyla kutlamaya bu coşkuya ortak olmaya davet ediyorum. Bu vesile ile ilçemizin düşman işgalinden kurtuluşu için canlarını, kanlarını veren aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve minnetle anıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2021, 13:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214