Bebeğiyle Zeybek Oynayan Anne, o anları anlattı

İzmir'in Ödemiş ilçesinde Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında 2 bin gönüllünün katılımıyla düzenlenen etkinlikte 7 aylık bebeğiyle birlikte katılarak zeybek oynayan Ece Hekim (31), görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasının ardından ilgi odağı oldu.

Bebeğiyle Zeybek Oynayan Anne, o anları anlattı
banner209

Bebeği Can'ın zeybek sırasında kucağında çok mutlu olduğunu söyleyen Hekim, "Böyle bir organizasyonun içinde yer almak çok gurur verici bir şey. Oynarken de kalbim güm güm attı, videonun yayılmasından sonra da çok heyecanlandım, duygulandım ve mutlu oldum" dedi.
Ödemiş'te Halk Eğitim Merkezi öncülüğünde Ödemiş Belediyesi, Ticaret Odası ve Kaymakamlığın desteğiyle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında 2 bin kişi aynı anda zeybek oynadı. Büyük beğeni toplayan etkinlik için birkaç hafta öncesinden çalışmalara başlayan Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri, gönüllü 2 bin kişiye ulaştı. Gruplara ayrılan gönüllüler ilçedeki okullarda, bahçelerde, çeşitli alanlarda provalar yaptı.

Gerekli izinlerin alınmasıyla 29 Ekim'de Cunhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Saraçoğlu Caddesi trafiğe kapatıldı. Caddeye dizilen 2 bin kişi, 450 metrelik bir sıra oluşturdu. Saat 9.30'da müziğin duyulmasıyla birlikte zeybek oynamaya başlayan grup, Cumhuriyet Bayramı coşkusunu hep beraber yaşadı.

Grup arasında ise ana kucağında 7 aylık bebeği Can ile zeybek oynayan Ece Hekim dikkatleri üzerine çekti. Bebeğinin kendisine çok düşkün olduğunu ve bir an olsun ondan ayrılmadığını söyleyen Hekim, "Bu etkinliği duyunca çok heyecanlandım ve oğlumla birlikte katılmak istedim. Çünkü o benimle mutlu, bana çok düşkün. Benim kucağımda çok sakin ve uslu, başkasına gittiğinde hemen mızmızlanmaya başlıyor. Sosyal yaşamımızda mutlu olduğu, rahat olduğu her yerde bizimle birlikte, yapışık yaşıyoruz. İki gün boyunca provalarda da bizimle birlikteydi. Herhangi bir sıkıntı yaşamadık, gayet keyifliydi. Hatta diz vurduğumuz yerlerde o da bizimle bağırdı. İki günlük provadan sonra da bayramda yerimizi aldık. Orada da hiçbir sıkıntı yaşamadım. Kanguruda çok rahattı, ellerimle tutmadan rahat hareket ettim. Hatta gösteriden sonra eve dönüş yolunda kangurunun içinde uyudu. 4 yaşındaki kızım Nil'in de zeybeğe katılmasını istedim, fakat senkronizasyonu sağlamak adına 12 yaş altı çocukları almıyorlarmış. Böyle bir organizasyonun içinde yer almak çok gurur verici bir şey. Oynarken de kalbim güm güm attı, videonun yayılmasından sonra da çok heyecanlandım, duygulandım ve mutlu oldum" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214