Bayındır’ın sevilen esnaflarından Kasap Enis Macit, Bayındır Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkan adayı oldu.

Seçim gününün henüz belirlenmediği Bayındır Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı için Başkan Adayı olan Enis Macit, yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Bayındır’da tek tek esnaf ziyaretleri gerçekleştirerek hem sorunları dinliyor hem de yapacak oldukları projeleri anlatıyor.

Haber / Dilek Acar GÜLEÇ

Bayındır Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı ile Bayındırlı esnafı en güzel şekilde temsil edeceklerini belirten Macit, “Esnaf ve Sanatkarların temsilinde haklarının korunmasında, geliştirilmesinde, çalışmalar yapılmasının yanında, üyelerimizin sorunlarını kendi sorunlarımızdan üstün tutarak, günün her saati kendilerine hizmet etmeyi görev kabul ediyoruz. Esnafın içinden gelen biri olarak, Bayındır’da esnafımıza daha iyi hizmet verebilmek için bu yola çıktık. Genç ve dinamik kadrodan oluşan yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımız ile birlikte tek tek kırsal ve merkez mahallelerde bulunan esnafımızı ziyaret edip dinliyoruz” dedi.

Esnaf ve sanatkarların, bir toplumun iş hayatına can veren damarlarından birisi olduğunu belirten başkan adayı Enis Macit, “Esnaf, sadece alan satan veya ticaret yapan değildir. Esnaf, mahallemizin, sokağımızın, çarşımızın birer ağabeyleri ablalarıdır. Esnaf manevi değerlerimizin kültürün ve samimiyetin muhafızıdır. Ekonominin belkemiği olarak değerlendirdiğimiz esnafımızın yaşadığı acı tablo bizleri bir kez daha düşündürmüş, geçmiş yıllarda olduğu gibi salgın döneminde de meslek sahiplerinin yaşadığı krizlere bir çare olunmaması karşısında bizler de adaylığımızı ortaya koyarak çare olmak için yola çıktık” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Ocak 2022, 23:21

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER