Bayındır’da 120 kadın üreticiye eğitim verildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından arıcılığın yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi için verilen eğitimlerden biri Bayındır’da gerçekleştirildi.

Bayındır’da 120 kadın üreticiye eğitim verildi

HABER:GAMZE ONAN
 İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı, Bayındır Belediyesi ve Bayındır Doğal Ürünler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi işbirliği ile eğitim düzenlediler. 120 üretici kadının katıldığı ve 9 Martta başlayan eğitimlerde arıcılık, arı ürünleri ve insan sağlığına etkileri ile ilgili konularda eğitimlere Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nden Prof. Dr. Banu Yücel, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Hilal Balcıoğlu ve Gözde Duran katıldılar.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent sınırları içinde arıcılığın yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi amacıyla 2016 yılı Ocak ayında İzmir İli Arı Yetiştiricileri Birliği ve Ege Tarımsal Araştırma Enstitüsü ile işbirliği protokolü imzalamıştı. Gerçekleştirilen projede hedefler, arı yetiştiriciliğine ve ıslah çalışmalarına destek olmak, küçük üreticileri desteklemek, arıcılığı yaygınlaştırmak ve özellikle katma değeri yüksek olan polen, propolis, arı sütü gibi yan ürünlerin üretimini artırmak ve ana arı yetiştiriciliğini öğreterek kırsalı daha fazla desteklemek.

Verilen eğitimleri tamamlayan 120 kadına Mayıs ayı içerisinde 4 dolu 2 boş olmak üzere 6 adet arı kovanı, arıcılık ekipmanları verilecek. Kadınların yapmış oldukları üretimler kontrol edilirken bunun yanında Bayındır Doğal Ürünler Tarımsal Kalkınma Kooperatifi olarak satın alınacak ve satışı yapılacak.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2017, 12:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234