Bayındır Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Kutladı

Bayındır Belediyesi 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü Kutladı
banner267

Bayındır Belediyesi,  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ilçenin Kamu kurumlarını ziyaret ederek hem buralarda çalışan kadınlara hem de Bayındır’ın ekonomisine büyük katkısı olan, tarlada ve serada çalışan kadınlara giderek çiçek hediye etti.

Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayınlayarak şunları söyledi: “Kadın, toplum hayatının vazgeçilmez ve en kıymetli parçası, sağlıklı ve kaliteli nesillerin yetişmesinde anahtar rol oynayan ailenin temel unsurudur. Yaşamın hemen her alanında türlü fedakârlıklarına tanık olduğumuz kadınlarımız, köklü geçmişimizde örneklerini gördüğümüz üzere, vatan ve millet uğruna yeri geldiğinde canını feda etmekten kaçınmamış, ülkemizi; aynı bilinç ve duyarlılıkla yetiştirdikleri evlatlara emanet etmiştir.

İnancımızda ve kültürümüzde kadınlarımızın yeri her daim başımızın üzerinde konumlanmışken, toplumumuzda kadına yönelik hiçbir şiddet eylemi, ayrımcılık ve istismar kabul edilemez. Her hangi bir canlıya olamayacağı gibi kadına yönelik şiddetin de gerekçesi, ‘ama’sı, ‘fakat’ı olamaz. Toplumumuz, konuya bu bilinç ve hassasiyetle yaklaştığında inanıyorum ki; yarınlarımız daha mutlu, huzurlu ve müreffeh hale gelecektir.

Kadına yönelik şiddetin son bulmasını temenni ederek, Şehit ve Gazi anneleri ile eşleri başta olmak üzere tüm kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü kutluyor, kendilerine sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214