Başkan Özçınar korona günlerinde evde örgü örüyor!

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar sosyal medyada ‘’Acil durumlar dışında ben de evdeyim, çünkü hayat eve sığar’’ notu ile örgü örerken fotoğrafını paylaştı.

Başkan Özçınar korona günlerinde evde örgü örüyor!

Fotoğrafın hikayesini anlatan Özçınar, “Benim de evde yaşlı bir annem var. Onu riske atmamak için evde kalıyorum. Herkes sevdikleri için evde kalsın. Mümkün oldukça çıkmasın. Kardeşimin yeni bebeği oldu, ona battaniye örmek istedim. ‘Başkanım bize de kazak örer misiniz?’ diye geri dönüşler aldım’’ dedi.

Kiraz Belediye Başkanı Salih Özçınar, koronavirüs salgınına karşı belediye olarak önlemlerini alırken, ilçede dezenfekte çalışmaları sürdürüyor. Özçınar, evde olduğu süreçte ise yeni doğan yeğeni için battaniye örüyor.

Özçınar, “Kardeşimin yeni bebeği oldu, ona battaniye örmek istedim. Hem kendimiz, hem sevdiklerimiz hem de tüm milletimiz için evde kalmamız gereken bu süreçte çok fazla sosyal medya, televizyon izlemek de iyi değil. Her şeyi uygun zaman dilimlerinde yapmak gerekiyor diye düşünüyorum. Ben de zorunlu olmadıkça evden çıkmadığım bu süreçte, yeni doğan bebeğimize bir battaniye örmek istedim. Benim içinde değişiklik oldu, güzel oldu. Kendi evimde oturdum ve örmeye başladım. Ailemin de hoşuna gitmiş ve çekmişler. Paylaşmaya karar verdik. Geri dönüşler de çok iyi oldu. ‘Başkanım bize de kazak örer misiniz?’ diye dönüşler de aldım. Hatta örneğini bile merak ederek soranlar oldu. Bu da moral ve motivasyona ihtiyacımız olan bu günlerde güzel bir anı oldu Kiraz ilçemiz için” dedi. 

‘GENÇ, YAŞLI MECBUR KALMADIKÇA LÜTFEN EVDEN ÇIKMAYIN’

Mecbur kalınmadıkça evden çıkılmaması çağrısında bulunan Saliha Özçınar, ‘’Ben buradan Kiraz’a, İzmir’e ve tüm Türkiye’ye sesleniyorum: Mecbur kalmadıkça, çok acil bir durum olmadıkça lütfen evlerinizden çıkmayın. Bunu sadece 65 yaş üstü olarak değil hepimiz için söylüyorum. Genç, yaşlı fark etmez evinde kal Türkiye’ diyorum. Çünkü gençlerde taşıyıcı oluyor. Benim de evde yaşlı bir annem var. Onu riske atmamak için evde kalıyorum. Herkes sevdikleri için evde kalsın. Mümkün oldukça çıkmasın. Hayat gerçekten pamuk ipliğine bağlı, bize ne zaman, ne şekilde bulaşacağını bilmiyoruz. Bu süreci böyle geçireceğiz ama en kısa sürede de atlatacağımıza inanıyorum’’ dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234