BAŞKAN DURAN’IN BAYRAK TEPKİSİ SERT OLDU

Avrupa Parlamentosu’nda Yunan milletvekili Ioannis Lagos’ın Yunan Adaları’ndaki göçmenlerin durumuna ilişkin oturumda, Türk bayrağını yırtmasına ülke genelinde tepkiler devam ederken Tire’de ilk tepki Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’dan geldi.

BAŞKAN DURAN’IN BAYRAK TEPKİSİ SERT OLDU

Haber: Dilek Ayvalı

Duran yapılan eylemin ahlak dışı olduğunu söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü;” Türk bayrağı Türk milletinin itibarını, istikbalinin kutlu iradesini temsil eder. Yapılan terbiyesizce bir harekettir. Bunu yapan o kişinin karakterini göstermektedir. Türk Milletinin sinir uçları ile oynayıp toplumsal refleksleri harekete geçirecek provokasyon hazırlığı içinde olanlar bence dikkatli olmalılar. Biz bunun cevabını geçmişte verdik zaten  şanlı tarihimize baktıklarında da göreceklerdir. Bayrak için ecdadımız nasıl canını ortaya koyduysa bugün bizlerde bayrak için canımızı seve seve vermeye hazırız.

BAŞKAN DURAN’DAN ÇAĞRI “ EV VE İŞYERLERİMİZE BAYRAK ASALIM”

Bayrağa olan hassasiyeti ile tanınan Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran geçtiğimiz ay Tire’de 10*15 metre ebatlarında asansör sistemli bayrak yaptırmış ve Tire semalarında dalgalandırmıştı. Bayrak konusunda aynı hassas duyguları bugün de yaşayan Salih Atakan Duran, “Bayrağımıza saygısızlık gösteren hadsizlere inat, yarından itibaren ev ve iş yerlerimizi bayraklarla donatalım

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227