BAKAN EROĞLU, “KİRAZ’I VE KİRAZLILARI ÇOK SEVİYORUM”

Bakan Eroğlu’dan Kiraz’a iki müjde, “Suludere Barajı yapılacak ve Kiraz’da kestane eylem planı ile dağları aşılı kestane ile buluşturacağız

BAKAN EROĞLU, “KİRAZ’I VE KİRAZLILARI ÇOK SEVİYORUM”
 HABER: NAZİF HARUPÇU-TOLGA KIZGIN

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Kiraz Belediyesinin düzenlediği iftar yemeğine katıldı.

Yemeğe, Kiraz Kaymakamı Metin Demirel, Ak Parti il Başkanı Bülent Delican, Kiraz Belediye Başkanı Saliha Şengül, ilçe Başkanı Mehmet Emin Avşar, Ak Parti yönetim kurulu üyeleri, Belediye Meclis üyeleri, Çevre ilçelerin Ak Parti ilçe Başkanları, Muhtarlar, Bazı daire başkanları ve Kirazlı vatandaşlar katıldı.

İl Başkanı Bülent Delican, Belediye Başkanı Saliha Şengül, Ak parti ilçe Başkanı Mehmet Emin Avşar birer konuşma yaptılar.

Kiraz Ak parti İlçe Başkanı M. Emin Avşar burada yaptığı konuşmasında, “Sayın Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İSKİ Genel Müdürlüğünden beri tanıyoruz. İSKİ sayesinde İstanbul susuz şehir olmaktan kurtuldu. Aylarca musluklarından su akmayan şehre 24 saat kesintisiz su verilmesini sağladı. Bu neyle olur, Bilgi ile tecrübe ile olur. Sayın Bakanımız Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan döneminde Orman ve Su İşleri Bakanı olduktan sonra, Susuzluktan kavrulan Küçük Menderes havzasının su ile hayat bulması için Beydağ Barajı ile başlayan, ardından Kiraz, Ödemiş, Tire ve Bayındır olmak üzere toplam 11 tane irili ufaklı barajlarla susuzluk kaderiniz olmasın diye, Hükümetimizin tüm imkânlarını Küçük Menderes havzasındaki çiftçilerimizin imkânına sunmuştur. Gelecekte ilçemiz ve havzamız susuzluktan dolayı sıkıntı çekmeyecek. Başta Şimdiki Cumhurbaşkanımıza, Başkanımıza ve Sayın Bakanımıza, Milletvekillerimize gösterdikleri ilgi ve destekten dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Şengül’de şunları söyledi, “Birlik ve beraberlik içerisinde bir arada olmanın huzuru içerisindeyiz. Bu anlamlı günde Sayın Bakanım sizleri aramızda görmek bizleri mutlu ediyor. Bizleri onurlandırdığınız için teşekkür ediyorum” dedi.

Ak Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican ’da yaptığı konuşmada, “Bir seçim geçirdik. En kısa sürede Hükümeti de kuracağız. Bu ülkeyi Hükümetsiz bırakmayız. Birlik ve Beraberliğimizle ülkeyi 2023’e taşıyacağız. Bu ancak sizlerin gayretleri ve çabaları ile olmaktadır. Eğer Bakanımız Kiraz’a geliyorsa, sizlerin teveccühü iledir. Sizler sayesinde bizler daha güçlü olacağız” şeklinde konuştu.

Orman ve su işleri Bakanı Eroğlu konuşmasında, “Kiraz Belediye Başkanım bu Cuma kirazda olmamızı arzu etti bende sizlerle birlikte olmanın Bahtiyarlığını yaşıyorum. Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu tüm kirazlıları selamlarını iletmemi istedi, bende bunu sizlere iletmenin bahtiyarlığını yaşıyorum. Şimdiden önümüzdeki kadir gecesini ve Ramazan Bayramını canı gönülden kutluyorum.

BAKANDAN MÜJDELER

Hakikaten Kirazı ve Kirazlıları çok seviyorum, İnşallah Kiraz’da su almayan toprak bırakmayacağız. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum. Size buradan 2 müjde vermek istiyorum, Birincisi Suludere barajını yaparak Kiraz ilçemize üçüncü barajı yapacağız.

Diğer bir müjdemizde, Kestane eylem planı ile köylülerimize aşılı kestane dağıtarak, Kiraz’ın dağlarını Kestane ağaçları ile dolduracağız.

Şimdi malum olduğu üzere AK Parti yüzde 41 oyla en yüksek oyu aldı ama Bu tek başına hükümet kurmaya yetmedi. Şimdi vatandaşımız bizden şunu istedi, Cumhurbaşkanınız var koalisyon hükümeti istiyoruz dedi. Biz vatandaşımızın bu isteğini saygıyla karşılıyoruz.

O yüzden Allah nasip ederse önümüzdeki günlerde koalisyon görüşmeleri başlayacak.  Sayın Cumhurbaşkanımız dün akşam Sayın Başbakanımıza Hükümeti kurma görevini verdi. Pazartesiden itibaren Sayın başbakanımız Ahmet Davutoğlu diğer partilere giderek 1.tur görüşmelerini bayramdan önce yapacaktır. Daha sonra ise, 2.tur görüşmelere başlayacak. İnşallah anlaşma sağlanır ve hükümet kurulur. Ama şunu unutmayın biz önce milletimizi düşünüyoruz, Türkiye’yi düşünüyoruz.

Bu bakımdan, Türkiye’nin menfaatleri, milletlerimizin menfaatleri, Partimizin menfaatlerinin üzerinde gelir. 

Dolasıyla biz milletimizi hükümetimizi inşallah strese sokmadan gereken çalışmaları yapacağız. Türkiye’yi herhangi bir sıkıntıya sokmayacağız. Görüyorsunuz etrafımız ateş çemberi. Şu an, Suriye yanıyor, Irak öyle, Gazze Filistin Libya öyle.

Türkiye olarak daha güçlü olursak birlik beraberlik ve kardeşliğimizi muhafaza edersek, inşallah onlardan önde oluruz. Irak, Gazze Filistin, Libya zulme uğradığı zaman gelecek yerlerimi var, dolasıyla birbirimizi seveceğiz. Birbirimizin gönlünü kazanmaya çalışacağız. Bu ülkenin yükselmesi için daha büyük bir Türkiye için gece gündüz çalışacağız. İnşallah ben Kirazdaki vatandaşlarımızda bu Heyecanı görüyorum. İnşallah Cenabı Allah bu milletin bahtını açık eder geleceğe çok emin adımlarla ilerleriz. Bunu gerçekleştirmenin tek şartı, birlik ve beraberlikten geçiyor” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2015, 03:23

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
ufuk
ufuk - 5 yıl Önce

Hepsinden önce kiraz ödemiş yolu açılmalı daha kaç kişiler ölecek bu yolda türkiyenin en dar yolu

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234