Bağımsız Meclis Üyesi Ürün’den Motocross Pisti talebi

Geçtiğimiz aylarda Ödemiş Belediyesi İYİ Parti meclis üyeliği görevini üstlenen Murat Ürün, İYİ Parti’deki koltuğundan istifa ederek bağımsız aday koltuğuna oturdu.

"Gençlere spora yönelik farklı ve güzel alışkanlıklar kazandırmak istiyoruz”

Ürün, yeni koltuğunda yeni bir dilekte bulundu. Ürün’ün önerisi şöyle: ”Motocross, Ödemiş’te yaklaşık on kişinin yaptığı bir spor fakat bilinen bir spor değil. Yıllar önce Ödemiş’te Moto drag vardı ancak artık yapılmıyor. Motor sporlarıyla alakalı yeni bir yapılanma var, o da Motocross. Kendi oğlumda bu meselenin içerisinde, ben de ucundan kıyından ilgileniyorum. Öte yandan Ödemiş’te bu sporu lisanslı olarak yapan da var, amatör olarak yapanda. Federasyonun da bu konuyla alakalı bilgisi olunca biz, bu spora merak duyan arkadaşlarımızla görüşerek bunu meclise taşıma kararı aldık. Öncesinde uyuşturucuyla mücadele konusunda da bir önerge vermiştim. Biz, uyuşturucu ve madde kullanan kişilerin sadece cezai yaptırımlarla bu halden vazgeçeceğini düşünmüyoruz. Gençlere spora yönelik farklı ve güzel alışkanlıklar kazandırmak istiyoruz” dedi.

"Başkanımız bu konuyla fazlasıyla alakadar oldu”

Ürün, "Mecliste önergeyi ilk sunduğumda ve Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş önergeyi okurken Sayın Eriş’in önergenin ne olduğunu anlayamadığı kanaatine vardım. Aslında meclis üyeleri de "Görüşülsün” dediğinde bir şey anlamadı. Kendi kendime, ”Hiç ciddiye alınmadı” dedim. Dilek ve temenniler bölümüne geçtiğimizde sayın başkanımız bu konuyla fazlasıyla alakadar oldu. Detaylarını dinlemek istedi. Sonuç olarak biz, önümüzdeki günlerde sporcu arkadaşlarımızla başkanımızdan bir randevu talep ederek bu konuyu daha da detaylandıracağız. Ödemiş’e spor manasında iyi bir katkı sağlayacağız” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2020, 16:17

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234