Atanamayan öğretmen kantin işletiyor

Torbalı'da yaşayan, Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü mezunu 36 yaşındaki Duygu Kaplan, atanamayınca Cengiz Topel İlkokulu'nda kantin işletmeye başladı.

Atanamayan öğretmen kantin işletiyor

 Celal Bayar Üniversitesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü'nden 2004 yılında mezun olan Duygu Kaplan, öğretmen olmayı çok istese de atanamadı. Yıllar boyunca öğretmenlik hayali kuran, fakat 9 kez Kamu Personeli Seçme Sınavı'na (KPSS) girmesine karşın atanamadığı için ücretli öğretmenlik yapan Kaplan, 3 yıldır okul kantini işletiyor.
Cengiz Topel İlkokulu'nda kardeşi ve annesiyle birlikte kantin işleten, iki çocuk annesi Duygu Kaplan, "Mezun olduktan sonra defalarca öğretmen olabilmek için KPSS sınavına girdim. Ancak ne yazık ki yeterli puanı alamadım. Hal böyle olunca farklı bir işe yönelmem gerekti. Çocuklara olan ilgim ve aldığım eğitim beni yeniden okula yöneltti. Ancak bu kez kantinci oldum. Öğrencilerin psikolojilerini ve isteklerini bildiğim için onlarla çok iyi anlaşıyorum. Belirli periyotlarda gerçekleşen denetimlerde de hep olumlu rapor alıyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2017, 16:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234