banner281

Artifex Ludens – Sanatla Oyun Sergisi İzmir’de

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde yapılacak UCLG Kültür Zirvesi öncesi tüm kentte önemli sanat etkinlikleri başlıyor.

Artifex Ludens – Sanatla Oyun Sergisi İzmir’de

“Artifex Ludens – Sanatla Oyun Sunay Akın Sanatın Oyuncakları Koleksiyonundan Bir Seçki” sergisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Oyuncak Müzesi’ni; sanat, tarih ve oyuncaklar arasındaki ilişkileri inceleyen ortak bir sergide buluşturuyor.

Artifex Ludens – Sanatla Oyun sergisi, İzmir Büyükşehir Belediyesi ile İstanbul Oyuncak Müzesi’ni sanat, tarih ve oyuncaklar arasındaki ilişkileri sorgulayan ortak sergide bir araya getiriyor. Çocukların; Van Gogh, Mozart, Edgar Allan Poe gibi ünlü sanatçı figürleriyle oynarken aynı zamanda ressam, oyuncu veya müzisyen olabildiğinin gösterildiği sergide bireyin sosyo-kültürel gelişimi açısından oyunların ve oyuncakların önemi ortaya koyuluyor. İstanbul Oyuncak Müzesi koleksiyonundan eserler; 8 Eylül–8 Kasım 2021 tarihleri arasında İzmir’de izleyicilere sunuluyor.

Küratörlüğünü Marcus Graf’ın yaptığı Artifex Ludens – Sanatla Oyun sergisinde izleyici, kolektif kültürün ve hafızanın önemli dayanaklarını keşfetme şansını yakalıyor. 8 Kasım 2021 tarihine kadar Kültürpark Atlas Pavyonu’nda açık kalacak sergi, hafta içi 11.00 –20.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214