AKP’li Demir’den ‘Hayır’cılara hakaret, gazetecilere tehdit

Ödemiş’te okullarda sendikalara ait olan panolarda referandum sürecine yönelik Evet ve Hayır afişlerinin yer almasından dolayı sıkıntı yaşandı.

AKP’li Demir’den ‘Hayır’cılara hakaret, gazetecilere tehdit

 Gazetemizde yer alan ve birçok ulusal basında ses getiren haberimiz ile gündeme gelen sendikalara ait panolara asılan hayır afişlerine yönelik gerçekleştirilen eleştirilere karşılık tepkiler devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi İl Eğitim Sekreteri Yücel Özen’de hayır afişlerine tepki gösterilirken evet afişlerinin varlığıyla ilgili eleştiride bulunulmamasına dikkat çekti.

Ak Parti Ödemiş İlçe Başkanı Halil Demir Demir’in kendi resmi hesabından paylaştığı fotoğrafta Eğitim Sen’e ait olan afişte ‘Hayır’, ayrıca “Ortaokul panosuna bunu asan zihniyet AHLAKSIZDIR. Yargıyı ve idareyi göreve çağırıyorum” diyerek okul müdürü ve yönetimini hedef gösterdi.

Tüm bu yaşananların üzerine İzmir CHP İl Eğitim Sekreteri Yücel Özen, sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Yücel Özen‘in açıklaması şu şekilde, "Referandum sonucunun "evet" çıkması durumunda AKP yöneticilerinin ilçelerde devletin başına başmüdür atanacağını düşünen, sosyal medya hesaplarından okul müdürü tehdit eden, hızını alamayıp rezaleti gerçek bir habercilik anlayışı ile haberleştiren yerel basınımıza hakaretler yağdıran kendini Ödemiş’in devletten sorumlu başmüdür atayan Ödemiş AKP İlçe Başkanı kardeşimize sağlıklar diliyoruz.

Ödemiş ilçemizin başta ilçe milli eğitim müdürlüğü, öğretmen evi ve neredeyse tüm okulların panoları "evet" afişleri ile donatılmış halde iken, Ödemiş ortaokulumuzun öğretmen sendikasına ait panoda Atatürk ve "hayır" afişi asılması sonrası ,öğretmenlere ve okul müdürüne yönelik AKP ilçe başkanı tarafından hakaret ve tehditler yağdırıldı.!

AKP İl Başkanı Sayın Delican'dan ricamız; devletimizin okul müdürlerine "referandumdan sonra görüşeceğiz" gibi şehir magandalarına yakışan üslup ve dille konuşan ilçe başkanlarınızı yeniden siyaset dili akademinizde eğitime almanızdır.  Türkiye bu dili 1923 yılında çöpe attı."

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2017, 16:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234