ADİLE ŞEN ANAOKULU EĞİTİMCİLERİ "MUTLU ÇOCUKLAR MUTLU YARINLAR" PROJESİYLE İTALYA'DA EĞİTİM ALDI

Beydağ Adile Şen Anaokulunun 2020 yılında Türkiye Ulusal Ajansı tarafından kabul edilen Avrupa Birliği Erasmus+ K101 Okul Personel Hareketliliği kapsamındaki "Mutlu Çocuklar, Mutlu Yarınlar" projesinin yurtdışı hareketlilik ayağı gerçekleştirildi.

ADİLE ŞEN ANAOKULU EĞİTİMCİLERİ "MUTLU ÇOCUKLAR MUTLU YARINLAR" PROJESİYLE İTALYA'DA EĞİTİM ALDI

HABER:DİLEK AYVALI

İtalya'nın Floransa şehrinde gerçekleştirilen "Montessori, Reggio Emilia Sistemi ve Okul Öncesi Eğitimde Çağdaş Yaklaşımlar" adlı kursa okul müdürü Süleyman Arslan, müdür yardımcısı Selda Poyraz, okul öncesi öğretmenleri Aslıhan Kader ve Arzu Mine Yılmaz katıldı. Kurslarını başarıyla tamamlayan yönetici ve öğretmenler sertifikalarını ve europass hareketlilik belgelerini aldılar. Okul müdürü Süleyman ARSLAN, “Mutlu Çocuklar, Mutlu Yarınlar” projesi, Okulumuzdaki eğitim ortamlarını eskisine oranla Montessori metoduna göre zenginleştirmek, eğitimin çekirdeğindeki öğrencilerimizin bilişsel, duyuşsal ve motor gelişimlerini Montessori yöntemleriyle desteklemek, en uygun çevreyi hazırlamak ve kendi kapasiteleri doğrultusunda yönlendirme konularını ele alıyor. Projemizin amacı, sadece çocuğa bilgiyi aktarmak değil, gelişimini destekleyen en uygun çevreyi hazırlayarak konsantrasyon, öz disiplin ve motivasyon gibi önemli yetenekleri kazanmalarına katkı sağlayacaktır. Çocuklar farklı eğitim modellerinde farklı uygulamalar ile tanışırken aynı zamanda da velilerimizde çocuklarının eğitimlerinde alternatif modelleri öğrenmiş olacak ve çocuklarının yeteneklerini keşfetmelerinde bu proje onlara rehber olacaktır” dedi.

Covid19 pandemisi ile hareketliliği ilk yıllarda gerçekleştiremeyen okul, önce projeyi uluslararası eTwinning platformuna taşıyarak yaygınlaştırma çalışmalarına başladılar. Hareketlilik sonrası ise önce kendi okul personeline, ilçedeki ilgili tüm öğretmen ve velilere, ardından ise çevre ilçelerdeki anaokullarına edindikleri bilgiler ile ilgili eğitim planlama çalışmalarına hızla başladılar.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner284