Adı ölüm yıldönümünde bir parka verildi

Yerel Tarih Araştırmacısı, Yazar ve Tarih Öğretmeni merhum Behiç Galip Yavuz’un adı ölüm yıldönümünde Cumhuriyet Mahallesi 2. Altınordu Sokakta bulunan bir parka verildi.

Adı ölüm yıldönümünde bir parka verildi

HABER:SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

Parkın açılış törenine Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş Belediye Başkan Yardımcıları, İzmir Büyükşehir Belediyesi Yerel Hizmetleri Koordinatörü Hikmet Güriş,  daire müdürleri, belediye meclis üyeleri, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Hamdi Halis, Mahalle Muhtarı Elvan Boz, muhtarlar ile Yavuz ailesi ve sevenleri katıldılar.

 Eriş “ Her ilçenin belli bir değeri ve zenginlikleri vardır. Bu zenginlikleri belki biz kaybettiğimiz de daha çok hissediyoruz. Daha çok yaşıyoruz. Behiç hocam gerçekten sohbetiyle oturduğumuz zaman doyamadığımız, hoş bir sohbeti vardı. Behiç Galip Yavuz eğitimciliğinin yanında Ödemiş tarihinde unutulmaz eserler bırakarak gerçekten bilgi hazinemizde Ödemiş tarihinde hepimizin evinde bulunan kitaplarıyla, bilgileriyle değerleriyle bugün biz Ödemişi anlatırken,  büyük bir çoğunlukla onun yazmış olduğu eserlerden yararlanıyoruz. Dilimizde var. Beynimizde var. Ve yüreğimizde sevgisiyle o var. Bu beraberliği de 24 Kasım Öğretmenler günü için düşünmüştük. Park Bahçeler müdürümüz Seher hanım projelendirerek Cumhuriyet Mahallemizin sevgili insanlarına, evlatlarına, kadınlarımıza, çocuklarımıza tekrar yenileyerek,  daha iyi kullanılabilir, daha iyi yaşanabilir daha çok yeşili olan bir park haline getirdik.  Diliyoruz ki bu parkımızdan çocuklarımız daha çok yararlanır. Çocuklarımız bu parkta koştukça oynadıkça Behiç hocam aramız da daha çok olacaktır. O ruhuyla aramızda olduğu kadar o neşelerle daha da anlamlaşan bir hatıra olduğunu biz bu mahallede göreceğiz. Ailesine de hepimiz adına Ödemiş ailesi adına tekrar başsağlığı diliyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 04 Aralık 2021, 16:36

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER