19 Mayıs coşkusu akşam da sürdü

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadelenin meşalesini yaktığı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 102.Yılı Ödemiş’te gündüz yapılan etkinliklerin ardından akşam da Ödemiş Belediyesinin düzenlediği etkinlikle devam etti.

19 Mayıs coşkusu akşam da sürdü
banner267

Ödemiş Belediyesi tarafından düzenlenen etkinlik programı çerçevesinde Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş Cadde turu atarak Ödemişli vatandaşların bayramını kutlarken, Ödemişli vatandaşlar ise balkonlarından ellerindeki Türk Bayraklarını sallayarak, 102. yılın coşkusunu yaşadılar.

ERİŞ, “MUSTAFA KEMAL’İ YÜREKLERDE YAŞATMA BAYRAMI HEPİMİZE KUTLU OLSUN”

Salı Pazarında sona eren etkinlik programı sonrasında Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş Konuşma yaptı. Eriş, “Bugün ülkemiz için çok önemli bir gün 102 yıl önce ülkeyi işgalden kurtarmak için 55 yürekli insan Bandırma Vapuru ile Samsun’a çıktı. Başlarında büyük meşaleyi yakan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ülkeyi kurtarmak adına yola çıktılar. O ışık o gün yandı bugün hala yüreklerimizde meşalelerimizde yanmaya devam ediyor. O zor günlerden bugünlere geldik. Ve istiyoruz ki o günün kahramanları başta Mustafa Kemal Atatürk aziz şehitlerimiz sonra da gazi olarak ve ülkenin bölünmez bütünlüğü için yine bu bayrak ve vatan için toprağa verdiğimizi nice şehitlerimizi rahmetle, minnetle, sevgiyle ve özlemle anıyoruz. Ruhları şad olsun mekânları cennettir zaten ama önemli olan onların sevgisini vatan aşkını yüreklerimizde de yaşatabilmektir. Bu duygularla gençlik derken her yaşta ülkesini bayrağını vatanını seven tarihini sahip çıkan yüreği Mustafa Kemal aşkıyla yanan tüm ülkenin gençliğine selam olsun.  Yüreklerimiz de yanan bu ülke sevgisi, ülke aşkı, vatan aşkı, bayrak aşkı diliyoruz ki hiç sönmesin ülkemiz de mutluluk, huzur, refah, sevgi, barış dolu güzel günlere hep birlikte yaşayalım ayrılık gayrilik olmasın hepimizi bir olalım. Mustafa Kemal’in aşkında onun yolunda hep birlikte yürüyelim. Ne Mutlu Türküm Diyene 19 Mayıs Atatürk’ü anma gençlik ve Spor Bayramı, Mustafa Kemal’i yürekler de yaşatma bayramı hepimize kutlu olsun” dedi.

Konuşma sonrası Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Atatürk’ün Nutuk adlı kitabını dağıttı.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2021, 12:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214