TİRE'DE “YAYA GEÇİDİ NÖBETİ”

Türkiye genelinde olduğu gibi Tire’de de "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla "Yaya Geçidi Nöbeti" uygulaması gerçekleştirildi.

TİRE'DE “YAYA GEÇİDİ NÖBETİ”
banner233

HABER: DİLEK AYVALI

2918 sayılı Karayolları Trafik Kanununun 74' üncü maddesinde 26 Ekim 2018 tarihinde yapılan değişiklikle "Sürücüler,  görevli bir kişi veya ışıklı trafik işareti bulunmayan, ancak trafik işareti veya levhalarıyla belirlenmiş,  kavşak giriş ve çıkışları ile yaya ve okul geçitlerine yaklaşırken yavaşlamak, varsa buralardan geçen veya geçmek üzere bulunan yayalara durarak ilk geçiş hakkını vermek zorundadırlar" hükmü getirildi. Bu kanunla beraber İçişleri Bakanlığı 2019 yılını 'Yaya öncelikli trafik yılı' ilan etti. İçişleri Bakanlığı talimatıyla Türkiye'nin 81 ilinde il protokolleri yayalar için düdük çalıp broşür dağıttı.

Uygulama Tire’de Birçok Noktada Gerçekleşti

Türkiye genelinde olduğu gibi Tire’de de "Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın" sloganıyla "Yaya Geçidi Nöbeti" uygulaması 10 noktada eş zamanlı olarak gerçekleştirildi. Öncelikle okulların bulunduğu yaya geçitlerinde ve Cumhuriyet meydanında gerçekleşen uygulamada Tire Emniyet Güçleri ve Jandarma ekipleri tarafından sürücülere yaya önceliğinin öneminden bahsedilerek broşür dağıtıldı. Uygulamaya ellerinde taşıdıkları trafik levhası pankartlarıyla öğrencilerde katılarak destek verdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234