Mahkumlara Meslek Edindirme Kursunda Başsavcı, Örnek Bir Davranışla Duvara Badana Yaptı.

Ödemiş Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Şube Müdürlüğü ile Ödemiş Ticaret Odasının müşterek çalışması sonucu, Ödemiş Bilim Sanat Merkezinde yükümlülere meslek edindirme kursu verildi.

Mahkumlara Meslek Edindirme Kursunda Başsavcı, Örnek Bir Davranışla Duvara Badana Yaptı.

Kurstaki çalışmaları yerinde inceleyen Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca, mahkumlara örnek olması amacıyla, eline fırçayı alarak, Bilim Sanat Merkezinin duvarını badana etmesi takdirle karşılandı. Bilim Sanat Merkezinde yapılan kursa, Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca, Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, Öğretici usta Azmi Uydu ve denetimli serbestlik müdürlüğüne bağlı yükümlü  kursiyerler katıldılar.  3 gün süreli eğitim veren öğretici usta Azmi Uydu, yükümlülerin meslek sahibi olmalarından dolayı mutluluğunu dile getirdi.

Ödemiş Cumhuriyet Başsavcısı Tuğan Sarıca,  Ödemiş Ticaret Odasına , Öğretici Usta Azmi Uydu’ya  katkılarından dolayı teşekkür ederek, düzenlenmiş olan bu kurslar sayesinde Denetimli Serbestlik yükümlülere hem meslek kazandırmak, hem de toplumumuza bu insanlarımızı kazandırmış olmaktan yana duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, ‘’Cumhuriyet Başsavcımız Tuğan Sarıca’ya, Denetimli Serbestlik Müdürümüz Timuçin Göç’e ve Öğretici Ustamız Azmi Uydu’ya vermiş oldukları emekler için teşekkür ederiz. Biliyoruz ki gelir ve refah seviyesinin yükselmesi, insanların suça eğilimlerini azaltmaktadır. Bu nedenle, yükümlülerin meslek sahibi olması hayatlarını çalışarak düzenli bir şekilde sürdürmeleri demektir. Bu proje ile amacımız, yükümlülerin hayata tutunmaları ve sosyalleşmelerini sağlamaktır. Buna da vesile olmaktan Ödemiş Ticaret Odası olarak büyük mutluluk duyuyoruz. Boyama Kursu alan yükümlülerin, yaz tatili süresince okulları boyayıp hem para kazanacaklar hem de  okulları  bir sonraki eğitim öğretim yılına hazırlayacaklar’’ dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227