EKİM GEÇİDİ’NE 18. KEZ MERHABA

Cumhuriyetin 96. yıl dönümü nedeniyle Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesinde 29 Ekim - 12 Kasım tarihleri arasında açık olan serginin Bıçakçı Bedriye Baykaş ortaokulunda öğretmen olan Özlem Tok’un küratörlüğünü yaptığı Ekim Geçidi 4. kere ve uluslararası olarak bu yıl 2. kere açıldı.

EKİM GEÇİDİ’NE 18. KEZ MERHABA

 HABER: SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

Uluslararası kapsamda Ödemiş'te tek olma özelliğini taşıyan "Ekim Geçidi" karma resim sergisi sanatseverlerle buluştu. Ödemiş Yıldız Kent Arşivi ve Müzesinde yapılan açılış törenine Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Mümin Sevgen, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü de katıldılar.

Ekim Geçidi Küratörü ve Bıçakçı Bedriye Baykaş Ortaokulu teknoloji ve tasarım öğretmeni Özlem Tok, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “ Türkiye Cumhuriyetinin Temeli Kültürdür” bu anlamlı söylemden hareketle gerçekleştirdiğimiz bu sergi ile sanatın büyük kentlerden küçük yerleşim alanlarına yayılması ve paylaşılmasını da sağlamaya çalıştık. Cumhuriyet sevinci ile çağdaş resim sanatının renkli söylemin buluşturduğumuz bu sergimizde Ödemişli ressamlarımız ve değişik kentlerimizden sanatçılar ile Rusya, Makedonya, Suriye, Kosova, Azerbaycan, Bulgaristan’dan sanatçıların eserlerini sizlere sunmaktan mutluluk duyduğumu da ifade etmek isterim.

Sergi Küratörü ve bir ressam olarak buna benzer sergilerin Ödemiş’te yaşayan birçok sanatçıya, uluslararası açılım için ilham vereceğine inanıyorum. Artık Ödemiş’te de uluslararası boyutta sanat faaliyetlerinin gerçekleştirilebileceğinin kanıtı olan bu serginin gerçekleştirmesinde destek veren Ressam Gülbin Erbil’e Ödemiş Kaymakamımız Kasım Fikret Dayıoğlu’na Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş’e Kültür ve Sosyal işler müdürlüğü ve tüm personeline üyesi bulunduğum Uluslararası Aktivist Sanatçılar Birliği ve beni yalnız bırakmayan Ödemiş ve çeşitli illerden aramıza katılan ressam arkadaşlarıma Teşekkür ediyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2019, 18:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234