EFE DAĞCILIK SIĞACIK-TEOS KÜLTÜR GEZİSİ YAPTI

Ödemiş Belediyespor Efe Dağcılık Kulübü hafta sonunu Sığacık ve Teos’a gezi düzenleyerek geçirdi.

EFE DAĞCILIK SIĞACIK-TEOS KÜLTÜR GEZİSİ YAPTI
banner233

 HABER: SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

30 Katılımcı ile gerçekleşen yürüyüşte Sığacık Limanı Kalesi, Karagöl (Antik dönemin Mermer İmalathanesi), Teos Antik Kenti (Arkaik Dönem kalıntıları), Antik liman, Egenin ve ege denizinin güzellikleri ile dolu dopdolu bir kültür gezisi gerçekleştirdiler.

Efe Dağcılık Başkanı Mehmet Taşlı "Bu sezonun ikinci yürüyüşüne sabah 7 de etkinlik sorumlumuz Sema Özkul’un ve rehber Mümtaz Saygı idaresinde Ödemiş’ten Otobüsle Sığacığa hareket ederek başladık.  Kahvaltı molası verip tekrar yola çıktıktan sonra saat 10.30 gibi Sığacık Limandan yürüyüşe başladık. Fazla yokuş ve tırmanışın olmadığı uzun mesafeli yürüyüşümüz boyunca bir yarımadayı adeta tam olarak turladık. Doğal cennet olan Karagölde (burası aynı zamanda Antik çağların Mermer ocakları İmalathanesi imiş. Eski çağlara ait birçok mermer yapının malzemesinin üretildiği yermiş) verdiğimiz kısa bir dinlenme molasından sonra mandalina bahçeleri arasındaki yürüyüşün ardından Teos Antik Kentini gezme tanıma imkânı bulduk.

Tarihi yerleri gezerken eski başkanımız ve emekli Sanat Tarihi Öğretmenimiz Sayın Mümtaz Saygı bizlere bu yerlerle ilgili bilgi verdi. Buradaki Arkaik ve Antik dönem kalıntılarından Agora, Tiyatro, Meclis binası gibi yerleri gezdikten sonra sahile Antik limana indik ve burayı gezip kısa bir molanın ardından sahil yolu ve ağaçlı çamlı yol üzerinden Marinadan tekrar çarşıya inerek turumuzu tam bir daire çizerek saat 16:00 da tamamladık. Çarşıda iki saatlik serbest zamandan sonra Minibüsümüze binip tekrar Ödemişe geldik."

KÜLTÜR DOĞA VE TARİH DEĞERLERİMİZİ KEŞFEDİYORUZ.

"Uzun ama zor güzel ve çok kazanımlı bir etkinliği herhangi bir olumsuzluk yaşamadan bitirebildiğimiz için sevinçliyim. Önümüzdeki günlerde de bölgemizin ve havzamızın değerlerini keşfetmeye görmeye farkına varmaya devam edeceğiz. Bu hafta yine farklı bir coğrafyayı ve cennetimizi gezeceğiz. Kısaca Doğanbey - Karine diye tanımladığımız, Dilek Yarımadası Milli Parkı güney tarafı yürüyüşümüz de Büyük Menderes deltası, Samsun dağları, Söke Ovası, Ege Denizi, Priene Antik kenti, Miletos gibi güzelliklerimize yakın bir alanı gezeceğiz."

“SAĞLIKLI BİR HAYAT İÇİN YÜRÜYÜŞ YAPIN”

" Sağlıklı mutlu bir hayat, kendi değerlerine sahip çıkma farkına varma keşfetme hedefiyle aramıza katılma arzusu olan sağlık durumu müsait tüm hemşerilerimizi aramıza bekliyoruz. Bizimle beraber etkinliklerimize katılanlar çok yönlü kazanımlarını ve memnuniyetlerini bizlere bildiriyor. Bizler de bunları duyduğumuzda memnun oluyoruz”

“BOL BOL YÜRÜYÜŞ YAPIN”

“Sağlıklı bir hayat için tüm insanlara tavsiyemiz bol bol yürüyüş yapmaları, doğayı keşfedip huzurlu bir yaşam modelini hayatlarına yerleştirmeleridir. Unutmayalım sağlıklı bireyler sağlıklı toplumu oluşturur."

Kulüp üyeliği için de bilgi veren kulübe üyeliklerimiz de devam ediyor. Kulübümüze üye olmak isteyenler gerekli belgeleri kolaylık temin edebileceklerdir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2019, 21:10

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234