EFE DAĞCILIK SEZONU AÇTI

Ödemiş Belediyespor Efe Dağcılık Gençlik ve Spor Kulübü 2019/2020 yılı sezonun ilk tırmanışını Rehberler Erşan Dalgan ve Ali Çelik ile gerçekleştirdi

EFE DAĞCILIK SEZONU AÇTI
banner233

Efe Dağcılık 2019/2020 yılının ilk etkinliği olan Güzelçamlı-oluklu kanyon-Kavaklı burun yürüyüşü ile Doğaseverlere Dağcılara ve sezona merhaba dedi. Her kesimden 65 doğa sever ve dağcının katıldığı etkinlikte dağcılar Dilek yarımadasının Oluklukanyon girişinden başlarladı yürüyüşe. 2 gruba ayrılan dağcıların ilk grubu Samsun dağlarının sırtına kadar gidip geri döndüler. Diğer grup ise 500 rakım çıktıktan sonra Seyir çardağının oradan ege denizinin muhteşem manzarasını seyrettikten sonra aynı güzergâhtan geriye döndüler.  Yaklaşık 10 km. Süren parkur sonunda katılımcılar Dilek Yarımadasının en uzaktaki burnu olan Kavaklı burunda Kalamaki koyunda piknik yaptılar ve denize girdiler.

DOĞAL KÜLTÜREL TARİHİ GÜZELLİKLERİMİZİ KEŞFETMEYE DEVAM EDİYORUZ

İlk Parkurun çok keyifli geçtiğini belirten Efe Dağcılık başkanı Mehmet Taşlı "Her yaş grubundan katılımcıyla beraber düzenlenen yürüyüş gayet güzel kazanımlı ve eğlenceli geçti. Aramıza yeni katılanlarla birlikte eski dağcı arkadaşların da bulunduğu topluluk, parkuru herhangi bir sıkıntı sakatlık ve üzücü bir olay yaşamadan tamamladı. Yürüyüşe eski başkanımız Mümtaz Saygı da katılarak bizlere destek verdi. Yürüyüş Sorumluluğunu ben üslendim.

Rehberlerimiz Erşan Dalgan ve Ali Çelik idi.

Samsun dağının zirvelerine yaklaşınca Ege denizinin güzelliği, karşı yunan adasının manzarası ve ormanın muhteşem güzelliğinin seyrine ve keyfine daldık. Bu arada Manisa’dan gelen Anemon Dağcılık ve Tire Dağcılık (Tiredak) kulübü yönetici ve katılımcılarıyla karşılaştık muhabbet ettik. Bundan sonrası için ortak paylaşım yapmamız konusunda anlaşmaya vardık.  Havanın sıcak olmasına rağmen neredeyse tamamen ağaç gölgeleri altında ve serin bir ortamda geçen yürüyüşümüz yaklaşık 3 saat sürdü.

Parkuru bitirince Kavaklıburundaki Kalamaki koyuna ulaştık ve orada yorgunluğumuzu denize girerek piknik ve sohbet yaparak atmaya çalıştık. 3 saatlik dinlenmeden sonra minibüslerimize binerek Ödemiş'e döndük.

Her faaliyetimizin böyle geçmesi hedefi ve arzusu içindeyiz. Yapılan etkinlikte kişiler hem sağlık hem sosyal hem bedensel hem de o görsel yönden çok güzel kazanımlarla ayrıldı.

Önümüzdeki faaliyetlerimizde de bu yoğun katılımın devam etmesi ve başarılı geçmesi için elimizden gelen gayreti fedakarlığı yönetim kurulumuz olarak gösteriyoruz. Özellikle genç ve çocukların katılımı bizleri memnun ediyor.

Onlara güzel sağlıklı bir yaşam modeli sunmak yol göstermek örnek olmak için katılım bedelinin %50sini alıyoruz.

Haftaya Sığacık- Teos Antik Kenti

Haftaya ise Sığacık- Teos Antik kenti gezimiz olacak. Bu haftaki Coğrafi güzelliklerden sonra önümüzdeki hafta da hem coğrafi hem tarihi birikime sahip olan Sığacık Teos Antik kenti yürüyüşümüze de katılımın yüksek olmasını bekliyoruz. Yönetim olarak ilk etkinliklerimizi uygun mevsim olduğu için denizi değerlendirmek amacıyla sahil yerlerimize düzenledik.

“Yaylalar ve ardından kış zirve yürüyüşleri başlayacak."

Mehmet Taşlı" Bundan sonra da bölge insanımızla beraber kendi doğal kültürel tarihi güzelliklerimizi keşfetmek farkına bilincine varmak ve onları korumak adına programımızı yapmaya ve çalışmaya devam ediyoruz.

Kulübümüz kar amacı güden ticari bir kurum değildir. Tamamen Toplumsal sorumluluk bilinci ve fedakârlıkla çalışıyoruz.

Bu amaçla geçen aylarda yeni seçilen

Yönetim Kurulu üyelerimiz;

Mesut Şimdi, Sema Özkul, Hatice Uygun, İbrahim Nabi Oruç, Mehmet Ekiz, Mahmut Demircili, Nihat Yüce, Şener Kırsoy ile beraber kentimize kültürümüze şehir hayatımıza güzellikler değerler katmak için çaba gösteriyoruz göstereceğiz."

Efe Dağcılık olarak dağcılık Faaliyetlerimize katılmak isteyenler aşağıdaki belgelerle Kulübümüze üye olup Dağcılık lisansı çıkarabilirler.

-2 Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

-2 Fotoğraf

-Sağlık Raporu(Sağlık ocağından ve ek6 doldurulacak Spor için)

-Başvuru formu(Benden temin edilebilir)

-20tl.

Sevgili Küçük Menderes Havzalı hemşerilerimizin bilgisine sunarım."

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234