TİRE'DE İNCİR ZİRVESİ

Tire Zıraat Odasında yörede incir üretimi yapan mahalle muhtarları bir araya gelerek toplantı yaptı.

TİRE'DE İNCİR ZİRVESİ

Haber: Dilek Ayvalı

İncir sezonunun başladığı Tire'de köyünde incir üretimi yapılan mahalle muhtarları Tire Zıraat Odası toplantı salonunda gerçekleşen toplantıda, birçok konuyu masaya yatırdı.

İŞÇİ ÜCRETLERİ BELLİ OLDU

Toplantıda konuşulan konuların başında bu yıl incir hasadında çalışacak olan işçilerin ne kadar ücret alacağı vardı. Konu üzerinde herkesin görüşü alınarak geçen seneki fiyatlarda incelendi. İşçiyi de mağdur etmeyecek şekilde yeni fiyatlar belirlendi. Alınan karara göre bu sene düz arazide toplayıcı işçinin alacağı ücret günlük 90,00TL, çırpıcı günlük 125,00TL olarak  meyilli arazilerde toplayıcı günlük 120,00TL çırpıcı ise günlük 140,00TL alacağına karar kılındı.

HİJYEN KONUSU MASAYA YATIRILDI

Toplantıda üzerinde durulan bir diğer konu ise hijyen oldu. Türkiye'de ve Tire'de vaka sayılarının arttığının konuşulduğu toplantıda muhtarlar hijyen konusunda uyarıldı. İncir bahçelerinde çalışacak olan işçilerin ne gibi önlemler alması gerektiği aktarılırken işçilerin üzerinde olası bir belirti görmeleri halinde hemen sağlık ekiplerine durumu bildirmelerini söylendi. Alınan kararların imzalanmasının ardından toplantı sona erdi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner257

banner227

banner234