ÖTO'dan, Ödemiş'in genel durumunu gösteren rapor çalışması

Ödemiş Ticaret Odası her yıl düzenli olarak hazırladığı Ekonomik Rapor çalışmasına 2019 yılı güncel verilerini de ekleyerek tamamladı.

ÖTO'dan, Ödemiş'in genel durumunu gösteren rapor çalışması

Haber: Dilek Acar

Dünyayı etkisi altına alan covid – 19 süreci ve etkileri üzerinde yapılan çalışmaları ve raporları ile bölgenin ekonomik ve kültürel yapısına her zaman ışık tutmayı hedefleyen ÖTO, 2019 yılı Ekonomik Raporunu hazırlayarak çalışmalarına bir yenisini ekledi.

Ödemiş Ticaret Odasından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi, "2019 Ekonomik Raporunu incelediğimizde geçmiş yıllara oranla Ödemiş ve bölgemizin tarım, hayvancılık, nüfus ve sağlık sektöründeki çalışmalarda ilerlediği yol ve süreci görebilmekteyiz.

Ödemiş Ticaret Odasının vizyon, misyon ve değerleri ile başlayan Ekonomik Rapor çalışmasında Ödemiş İlçesinin genel tanımı, coğrafi konumu, nüfusu, iklimi , arazi varlığı ve dağılımı, akarsu ve gölleri, hayvancılık, tarım, sanayi, ticaret v.b. bir çok alanda bilgileri kapsamaktadır. Bilgiler için yararlanılan kaynak olarak Ödemiş teki Resmi Kurumları, Borsa ve Odalar ile ilgili Temsilcilikler ile görüşüldüğünü belirten Ödemiş Ticaret Odası , çalışmasını her yıl düzenli olarak tekrarlamaktadır.

Bu raporu inceleyerek Ödemişin 2018 yılından 2019 yılına geçerken gösterdiği gelişim ve değişimi görebilmekteyiz.

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş ’in konu hakkında görüşleri sorulduğunda; ‘Ödemiş Ticaret Odası olarak misyonumuz gereği bölge ekonomisi ve sosyal hayatı üzerinde olumlu etkiler yaratabilmek çalışma prensiplerimizin başında gelmektedir. Her yıl bölge gelişimimizi kayıt altına almak amacıyla ilgili kurumlar ile iletişime geçerek Ekonomik Raporu oluşturması açısından çalışmalar yürütmekteyiz.

Ödemişteki Kamu Kurumları, Borsa, Odalar, Temsilcilikler ile iş birliği içinde Ödemişin sosyo-ekonomik yapısını yıllık güncel veriler ile derlemekteyiz. Her yıl olduğu gibi bu yılda çalışmalarımız tamamlanmış ve Bakanlıklara, Türkiye Odalar Borsalar Birliği'ne, Ödemişteki Kamu Kurum ve Kuruluşlarına rapor gönderilmiştir.

Bu çalışma vesilesiyle çalışmayı gerçekleştiren Oda personellerimiz ve yardımlarını esirgemeyen ilgili tüm kurumlara teşekkür ederiz. Talep edenler Odamızdan raporu temin edebilir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2020, 21:51

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234