EGELİ ENERJİ, KÜÇÜK MENDERES'TE FAALİYETE BAŞLADI

Egeli Enerji Limited Şirketi, Küçük Menderes Bölgesi Şubesiyle hizmet vermeye başladı.

EGELİ ENERJİ, KÜÇÜK MENDERES'TE FAALİYETE BAŞLADI
banner267

Yurtdışı ve yurtiçinde gerçekleştirdiği projeleriyle, temiz enerji sektöründe adından sıkça söz ettiren Egeli Enerji Limited Şirketi, Küçük Menderes Bölgesi Şubesiyle hizmet vermeye başladı.

Küçük Menderes bölgesindeki üreticilerin artan enerji maliyetleri konusunda çözümler üretmeyi hedefleyen Egeli Enerji,  kurmuş olduğu güneş enerji sistemlerinde projelendirme aşamasından TEDAŞ kabul hizmetlerine, altyapı inşaatları ve montajından, elektrifikasyon işlemlerine kadar anahtar teslimi tüm santral kurulum işlemlerini ve devreye alma sonrası işletme-bakım hizmetlerini bünyesindeki teknik ekibiyle gerçekleştirmek için tüm hazırlıklarını tamamladı.

Üreticilerin son yıllarda artan enerji maliyetleri ve ürün fiyatlarındaki istikrarsızlık nedeniyle oldukça zor durumda kaldıklarının bilincinde olduklarını söyleyen Egeli Enerji Sistemleri yöneticisi Muhammed Ali Katı, “Egeli Enerji olarak geleceğe ve temiz enerjiye olan inancımızla başladığımız yolculuğumuz, bizi 50 megawatt EPC, 100 mw yüklenici partnerlik iş bitirme deneyimine ulaştırdı. Gelişen teknolojiye ayak uyduran şirket  yapımız sayesinde geleceğe daha güvenle bakıyoruz. Başlangıçta yüzde 7 seviyelerinde olan ülkemizdeki temiz enerji üretiminin, bu gün yüzde 22 seviyesini aşmış olması ise en büyük umut kaynağımız. Bu doğrultuda Küçük Menderes Bölgesindeki üreticimizi temiz enerji konusunda bilinçlendirmek, elektrik enerjisi maliyetlerini tamamen ortadan kaldırmalarını bu kapsamda yapacak oldukları yatırımlardan en üst düzeyde verim almalarını sağlamak  amacıyla kapsamlı bir hizmet altyapısı oluşturduk” dedi.


FİNANSAL DESTEK KONUSUNDA DA ÜRETİCİMİZİN YANINDA OLACAĞIZ

Bu güne kadar mühendislik ve mimarlık hizmetleri kapsamında teknik dosya hazırlama, başvuru ve takip işlerinin yanısıra, sistem planlama, uygun teknolojinin seçilmesi, fizibilite hesaplamaları, altyapı ve arazi değerlendirme, ölçülendirme, ürün tedarik, kurulum, devreye alma, sistem test ve onayları, sistem bakımları gibi hizmetleri, şirket bünyelerindeki yetişmiş teknik kadrosuyla başarıyla gerçekleştirdiklerini ifade eden Muhammed Katı, “Küçük Menderes şubemizin hizmete girmesiyle birlikte bu çalışmalarımıza yenilerini ekledik. Özellikle tarım ve sanayi sektöründeki  üretcilerimizin içinde bulunduğu şartları ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak bundan böyle yatırım danışmanlığı, hibe ve kredi projesi dosyalarının hazırlanması, başvuru ve takibinin yapılması gibi finansal destek konularında da aktif roller üstleneceğiz. Bünyemizde bu alanda faaliyet gösterecek olan proje danışmanlarıyla üreticimizin güneş enerjisinden yararlanmak için ihtiyaç duyduğu finansal sorunların çözümüne de katkı sağlayacağız. İzmir genelindeki tarım sektörünün başvurabileceği KKYDP Hibe programı 2020 programı hakkında da tüm çalışmalarımızı tamamladık” şeklinde konuştu. 

GÜNEŞİ KARŞIMIZA ALIP YÜRÜRSEK, GÖLGELER BİZİ TAKİP EDECEK

Üreticilerin güneş enerjisi konusunda yeterli bilgiye sahip olması ve yatırım olanaklarına ulaşımı  için zaman zaman bilgilendirme toplantıları yapacaklarını sözlerine ekleyen Katı,”özellikle kooperatif, meslek odaları ve kobilerle işbirliği içerisinde gerçekleştirecek olduğumuz toplantılarda uzman arkadaşlarımız temiz enerjiye ulaşım, elektrik enerjisi maliyetlerinden kurtulma, güneş enerji sistemlerinden en üst düzeyde verim alınması ve bu doğrultuda yapılacak yatırımlarda finansal kaynaklar hakkında hangi yolların izlenmesi gerektiği konusunda bilgiler verecekler. Amacımız, yüksek maliyetler nedeniyle zor durumda olan üreticimizin yolunu açmak, bilinçlendirmek ve proje aşamasından anahtar teslimine kadar yanında olmak olacak. Egeli Enerji olarak sloganımızda olduğu gibi, “Güneşi karşına al ve yürü. Gölgeler Seni Takip Edecek”  diyoruz.Ülkemizin ve ve üreticimizin yüksek enerji maliyetleri nedeniyle küresel şartlara bağımlılığını ancak temiz enerjiyle çözebiliriz. Ve ülkemiz ne mutlu ki, güneş enerjisi konusunda dünyanın en zengin coğrafyalarından birinde yer alıyor. Bunu hep birlikte değerlendirmeliyiz” dedi.   


Güneş Enerjisi sistemleri hakkında bilgi almak isteyenler, Egeli Enerji’nin Küçük Menderes şubesine 0532 165 26 92 nolu çağrı hattından arayarak ya da bilgi@egelienerji.com.tr mail adresinden ulaşabilirler.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 13:53

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214