Başkan Delikanlı, "TOBB Nefes Kredisine, Denizbank aracılık edecek"

Geçtiğimiz yıllarda 6 defa gerçekleşen "TOBB Nefes Kredisi" koronavirüs salgınından etkinlenen firmalar için tekrar başlıyor. Detayları, Tire Ticaret Odası Başkanı Mehmet Nadir Delikanlı aktardı. 

Başkan Delikanlı, "TOBB Nefes Kredisine, Denizbank aracılık edecek"

TOBB Nefes Kredisi tekrar başladı ve Denizbank Tire Şube Müdürü Okşan Parlak ile Tire Ticaret Odası Başkanı Mehmet Nadir Delikanlı bir araya gelerek basın açıklaması yaptılar.

Koronavirüs salgınından etkilenen firmalardan cirosu 25 milyon liranın altında olan küçük işletmelerin başvurabileceği yeni nefes kredisiyle ilgili olarak açıklama yapan Tire Ticaret Odası Başkanı Mehmet Nadir Delikanlı, "TOBB Nefes Kredisine, Denizbank aracılık edecek. Kredinin yüzde 80'i Kredi Garanti Fonu (KGF) destekli olacak. Nefes kredisinde 2020 yılı tamamen ödemesiz olacak. Ödemeler yıllık %7,5 faiz ile 2021’de aylık eşit 12 taksitle yapılacak. Kredi’de üst limit illere göre değişkenlik göstermekle beraber 3 Milyon TL altında cirosu olan işletmeler 50 Bin TL, 3 Milyon TL ile 25 Milyon TL arasında cirosu olan işletmeler 100 Bin TL’ye kadar kredi kullanabilecekler. Kredi’de binde 3 bankalara, binde 75 ise KGF’ye komisyon ödenecektir." dedi. 
TOBB Nefes Kredisi ile ilgili detaylı bilgi almak isteyen firmalar Tire Ticaret Odası'na ulaşabirler. Başvurular, odadan alınan faaliyet belgesiyle Denizbank şubelerinden yapılacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner257

banner227

banner234