Tire Ahi Evran Lisesi Avrupa Yolcusu

Tire Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Erasmus programı kapsamında Avrupa'ya gidecek.

Tire Ahi Evran Lisesi Avrupa Yolcusu

Tire Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin 2020 yılında hazırlayıp Ulusal Ajansa sunduğu “ÖĞRENCİLERİMİZ EĞİTİM İÇİN AVRUPA’DA” başlıklı projesi kabul edildi.

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Erasmus + Programı Mesleki Eğitim Öğrenici Ve Personel Hareketliliği (KA102) faaliyeti kapsamında, Tire Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin projesi kabul edildi ve öğrenciler Avrupa biletini aldı.

Konu hakkında gazetemize açıklamalarda bulunan Tire Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hüseyin Çamlıca:

Küresel ekonomiler ile rekabet etmenin yegane yolu gelişen teknolojiyi iyi kullanarak üretim maliyetlerini aşağıya düşürmekten geçmektedir. Bizde Tire Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin yönetici ve öğretmenleri olarak ,Makine Teknolojisi, Metal Teknolojisi ve Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanlarında eğitim gören öğrencilerimizin mesleki bilgi ve becerilerini artırmak, daha kaliteli ürünler üretmelerini sağlamak ve iş gücü piyasasına daha kaliteli hizmet sunmalarını sağlamak maksadı ile bu projemizi hazırlama ihtiyacını duyduk

Okulumuzda eğitim gören öğrencilerimizin mesleki eğitim ihtiyaçlarını gidermek üzere hazırladığımız projemize Makine Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme ve Metal teknolojisi alanlarında eğitim gören toplam 18 öğrencimiz katılacaktır. Makina Teknolojisi alanında 6 öğrenci ve 1 refakatçi öğretmen Berlin/Almanya , Metal Teknolojisin de 6 öğrenci ,1 Refakatçi öğretmen ve Tesisat Teknolojisi ve İklimlendirme alanında 6 öğrenci ve 1 Refakatçı öğretmen 3’er hafta staj olarak Braga Portekiz’e gideceklerdir

Projemize sayesinde yurt dışında eğitime katılan öğrencilerimiz öğrendikleri bilgi ve becerileri meslekleri ile ilgili alanlarda eğitim veren okullar, öğrenci grupları, işletme temsilcileri ve çalışanları ile paylaşacaklar, orta uzun vadede ülkemizin üretim ve hizmet sektörünün gelişimine katkıda bulunacaklardır. Ayrıca farklı ülkelerin iletişim dilini öğrenerek kültürel yapılarını tanıtarak onlarla birlikte iş yapabilme deneyimi kazanacaklar, gelecekte bir başka Avrupa ülkesinde çalışabileceklerdir. Emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimi kutlarım" dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2020, 14:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner257

banner227

banner234