Rektör Budak Müjde Verdi, “FAKÜLTE İŞİNİ BAŞARIRIZ”

EGE ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ BUDAK MÜJDE VERDİ

Rektör Budak Müjde Verdi, “FAKÜLTE İŞİNİ BAŞARIRIZ”
banner267

HABER: DİLEK AYVALI

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Tire’nin beklediği müjdeyi verdi. Tire’de yükseköğrenim hamlesi gerçekleştireceklerini belirten Rektör Budak, “Burada bütün ilçenin kenetlendiğini gördüm, çok etkilendim. Bu işi başarırız, sonuna kadar takip eder, fakülte için sonuç alırız” diye konuştu.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Tire’ye tarihi bir ziyarette bulundu. Rektör Budak, Tire’de yükseköğretimi geliştireceklerini kaydetti. İlk olarak Tire Kutsan Meslek Yüksek Okulunu (MYO) ziyaret eden ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, burada Kaymakam Hasan Tanrıseven, MYO’nun öğretim elemanları ve Cumhur İttifakı Tire Belediye Başkan adayı Selman İçelli ile bir araya geldi.

İÇELLİ, ‘‘BU BÜYÜK PROJENİN TAKİPÇİSİYİZ’’

Toplantıda konuşan Cumhur İttifakı Tire Belediye Başkan Adayı M. Selman İçelli, “Tire Aydınoğlu Beyliği döneminde eğitimin kenti olarak da öne çıkan bir şehirdi. Biz eğitimdeki bu kaliteyi yeniden canlandıracağız. Buradaki tabloda, bu birlik ve beraberlik ruhuyla ve Sayın Rektörümüzün destekleriyle biz bunu birlikte başarabiliriz. İlçemizin yükseköğrenim hamlesine sahip çıkıyoruz ve bu projenin takipçisi olacağız” diye konuştu.

TANRISEVEN: ‘‘TİRE’DE MÜMBİT POTANSİYEL VAR”

Toplantıya ev sahipliği yapan Tire Kaymakamı Dr. Hasan Tanrıseven, göreve ilk geldiği günden beri yükseköğrenimin ilçede potansiyelinin arttırılması çalışmalarını önemsediğini ve bu yönde çalışmalar yürüttüğünü kaydetti. 30 yıldan bu yana yükseköğrenimin içinde olduğunu belirten Kaymakam Tanrıseven, Alanya Kaymakamı olduğu dönemde de Alanya HEP Üniversitesi ve Alaaddin Keykubat Üniversitesinin gelişmesi için yoğun mesai harcadığını kaydetti. Kaymakam Tanrıseven, Tire’nin ulaşım, tarih, turizm tarım, hayvancılık ve organize sanayi gibi çok güçlü yönleri olduğunu belirterek, ilçede yükseköğretimin geliştirilmesi yönünde en büyük potansiyel bulunduğunu kaydetti.

TALEBİNİZİ YÖK’E VE CUMHURBAŞKANIMIZA SUNACAĞIZ

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak şöyle konuştu, ‘‘İlçenin tüm dinamiklerinin buna hazır olduğunu fazlasıyla hissettiriyorsunuz. Buradaki tabloyu ilk kez bir ilçede görüyorum. Ben buradan o güçlü ışığı net bir şekilde alıyorum. Tarımı, hayvancılığı, tarihi, iklimi ve hatta organize sanayisi ile bu kadar güçlü potansiyelleri olan dünyada böyle bir ilçe olduğunu sanmıyorum. Ben sizin bu konudaki taleplerinizi alıyorum, hatta sahip çıkıp destekliyorum. Bu talebi biz üniversite olarak YÖK’e ve yeni sisteme göre bağlı olduğumuz Cumhurbaşkanlığına, talebinizi bilimsel gerekçelerle, toplumun, STK’ların taleplerini YÖK Başkanımıza ve Cumhurbaşkanımıza iletiriz. Onlar bunun fizibilitesini yaparlar, sunduğumuz gerekçelere bakarlar. Ama şu birlik beraberliğe inanıyorsanız ve devletle de kucaklaşabiliyorsanız bu işi başarırız. Beraber bunu yaparız” dedi.

Ege Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak’a Tire ziyaretinde, Rektör Yardımcısı Prof. Dr.  Mehmet Ersan ve Tire Kutsan MYO Müdürü Doç. Dr. Ahmet Kaya eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 27 Şubat 2019, 18:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214