Mütercimler’in söylemlerine ilişkin açıklamalar

Ödemiş Eğitim Bir Sen Başkanı Mahmut ALTAY, bir televizyon kanalında imam hatip camiasına yönelik hakarette bulunan Erol Mütercimler’in söylemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Mütercimler’in söylemlerine ilişkin açıklamalar

Mahmut Altay şunları söyledi, ”Erol Mütercimler adlı kişinin İmam Hatiplilere karşı hadsiz ve sorumsuz beyanı asla kabul edilemez. Konuya ilişkin olarak Eğitim Bir Sen Genel Merkezimiz hukuki süreci başlatmıştır. Bu kin ve nefret dilini lanetliyoruz. Katıldıkları her televizyon programında, toplantı ve panellerde İmam Hatip Okullarından rahatsızlıklarını dile getiren bu tip çakma aydınlardan millet artık illallah demiştir. Asıl rahatsızlık duydukları milletin değerleridir. Kendi gibi düşünmeyene hakaret eden, ötekileştiren bu zihniyet, 28 Şubat’ın fikir artıklarıdır.28 Şubat sürecinde binlerce imam hatipli genci mağdur eden bu zihniyet, bugün İmam Hatip Okullarının geldiği noktadan rahatsızdırlar. Ülkemiz genelinde başarıdan başarıya koşan İmam Hatip okullarını toplum nezdinde itibarsızlaştıma girişimleri, beyhude çabalardır. Bilimden sanata, imandan irfana idealiyle, milli ve manevi değerlerine sahip bir gençlik yetiştiren İmam Hatip okulları, milletimizin teveccühüne mazhar olmaktadır. Milletimizin değerlerine kör, sağır ve dilsiz olanların, bu teveccühü anlayamamaları da gayet normaldir.

Erol Mütercimler gibi karamsar, kötü düşünen,  art niyetli çakma aydınlara karşı,  sosyal mesafe ile birlikte psikolojik mesafemizi de her zaman muhafaza etmeliyiz. Unutulmaması gereken önemli bir hususta, bu tür hastalıklı fikirlerin artık sona ermesi için de mücadele etmeliyiz.

Son olarak ilçemiz İmam Hatip Okullarını, kamuoyuna yansıyan başarıları için kutluyorum. Okul Yöneticilerimize, öğretmenlerimize ve eğitim çalışanlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Bu tür hakaretlere karşı en güzel cevap, okullarımızın gösterecekleri başarılardır."

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 18:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234