Gengörü, “Tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun”

Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, “Sevginin pınarı ve emeğin çınarları tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler günü kutlu olsun” dedi.

Gengörü, “Tüm Öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü Kutlu Olsun”
banner267

HABER: SÜLEYMAN GÜLEROĞLU

Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Gengörü yayınladığı mesajda şu ifadeleri kullandı, “Hayatın her alanında hızlı değişim, dönüşümlerin olduğu günümüzde eğitimde de köklü değişimlerin yaşandığını hep birlikte görmekteyiz. Bu durum biz öğretmenlerin rolünü değiştirse de önemini ve değerini daha da arttırmaktadır. Tarih boyunca gerek insanın gerekse milletlerin, devletlerin geleceği öğretmenler eliyle şekillenmiştir. Tarihsel miras, varoluşsal anlam ve değerler de nesilden nesille eğitim ve eğitimciler aracılığıyla aktarılmış, kazandırılmıştır. Bu anlamda eğitim tarihe karşı sorumluluk, geleceğe karşı yükümlülük taşıyan kutsal bir uğraştır.

Mesleki hayatları boyunca "Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller " yetiştirmeye kendini adayan öğretmenlerimiz, çocuklarımız mutlu büyüsün, öğrenerek geleceğe güvenle yürüsün diye fedakârca görevlerini yerine getiriyorlar. Bilgisini sevgisi ile yoğurarak, becerisini vicdanı ile birleştirerek özveri ile büyük işler ortaya koyan öğretmenlerimiz sayesinde, daha güçlü bir gelecek bizleri bekliyor. Üzerimizdeki sorumluluk ve öğretmenlik mesleğinin kutsallığı bilinciyle, araştıran, üreten, yaratıcı düşünen ahlaklı ve erdemli bireyler yetiştirmek ve geleceğe emin adımlarla ilerlemek için, biz öğretmenler olarak aynı özveri ve sorumlulukla çalışmaya devam edeceğiz.

Başta üzerinde yaşadığımız bu cennet vatanı istiklale kavuşturan Büyük Lider, Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyorum. Bu vesile ile yurdumuzun dört bir yanında fedakârca görevini ifa eden sevginin pınarı ve emeğin çınarları tüm öğretmenlerimizin "Öğretmenler Gününü" kutlar en kalbi duygularla sevgi ve saygılarımı sunarım.''

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 20:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
nctgngr12
nctgngr12 - 1 ay Önce

Başarılar çok Kıymetli Müdürüm...

SIRADAKİ HABER

banner214