Yeni evlenenlere "İstanbul Sözleşmesi Kitapçığı"

Kadına yönelik şiddet ve kadın cinayetlerine karşı hazırlanan, ancak son dönemde tartışmalara konu olan İstanbul Sözleşmesi’ne bir destek de Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar’dan geldi.

Yeni evlenenlere "İstanbul Sözleşmesi Kitapçığı"

Haber: Dilek Ayvalı

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar sosyal medya paylaşımında: " Dün akşam dünyaevine giren Gözde ve Serkan kardeşlerimin nikahında Beydağ Belediyesi olarak İstanbul Sözleşmesi Yaşatır kitapçıklarını Evlilik Cüzdanı ile birlikte teslim ettik. İstanbul Sözleşmesi kadınların yaşam güvencesidir, kadın-erkek eşitliğini tam anlamıyla sağlayacak politikaların geliştirilmesi konusunda yol gösterir.

Aile içi şiddetin ve kadın cinayetlerinin ortadan kalktığı bir Türkiye için, İstanbul Sözleşmesi’ni savunmaya devam edeceğiz. Tüm hemşehrilerimi bu hayati sözleşmeye sahip çıkmaya davet ediyorum. İstanbul Sözleşmesi yaşatır. Beydağ’da yeni evlenen çiftlere evlilik cüzdanları ile birlikte İstanbul Sözleşmesi kitapçığını veriyoruz. " dedi.

“Desteğimiz devam edecek”

Kadına yönelik her türlü şiddeti ve ayrımcılığı engelleyen, kadın ve erkek arasında eşitlik sağlayan İstanbul Sözleşmesi’ne desteklerini bundan sonra da sürdüreceklerini söyleyen Başkan Yılmazlar, “Ekonomik, sosyal ve psikolojik olarak zarar gören kadınların her zaman yanında olan bir belediye olarak bundan sonra da kadınların korkmadan, çekinmeden yaşayabilecekleri bir Beydağ için çalışacağız. Asıl önemli olan şey ‘bu sözleşmedeki yükümlülükler nasıl daha etkin uygulanabilir’dir.Ülke olarak cinsiyet eşitliğini sağlamalıyız, kadına şiddeti önlemeliyiz, aile içi şiddeti durdurmalıyız. Bunları gerçekleştirebilmenin yolunu gösteren İstanbul Sözleşmesi’ni sonuna kadar destekliyorum. Tüm hemşehrilerime sözleşmenin tam olarak uygulanması için dayanışma çağrısında bulunuyorum” dedi.

Şiddetin önlenmesi için ilçelerinde farkındalık yaratmaya çabalayan Beydağ Belediyesi, bazı kesimler tarafından hedef alınan ve yıpratma çalışmaları yapılan İstanbul Sözleşmesi’nin önemini vurgulamak için Eskişehir/Odunpazarı Belediyesi’nden emsal alarak Odunpazarı Belediyesi’nden sonra  böyle bir çalışmaya imza atan ikinci kuruluş oldu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner257

banner227

banner234