Atlar, Ödemiş’te rahvan koşacak

Ödemiş Belediyesi geleneksel spor dallarına destek vermeye devam ediyor.

Atlar, Ödemiş’te rahvan koşacak
banner233

Eylül’de Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu ve Ödemiş Belediyesi'nin katkılarıyla Günlüce ’de "Ödemiş-Tire Geleneksel Rahvan At Yarışı" düzenlenecek.

Kentin belleğinde yer alan geleneksel spor dallarını yaşatmak üzere katkılarını sürdüren Ödemiş Belediyesi’nin ev sahipliğinde 22 Eylül 2019 Pazar günü Günlüce Mahallesi’ndeki Geleneksel Ata Sporları Yarış ve Oyun Alanı’nda düzenlenecek rahvan at yarışlarında Türkiye’nin dört bir yanından birbirinden iddialı atlar ve binicileri piste çıkacak.

Ödemiş Efeler Rahvan At Yetiştiricileri ve Binicilik Spor Kulübü ile Tire Rahvan At Yetiştiricileri ve Binicilik Spor Kulübü’nün tertip komitesinde yer aldığı yarışlar baş, baş altı, büyük orta, küçük orta, deste, dört yaşlı tay, üç yaşlı tay, ikili yaşlı tay, ithal A grubu, ithal B grubu kategorilerinde düzenlenecek. Yarışlarda bayanlar koşusu da yapılacak. Yarışlarda birinci olanlara Türk Bayrağı, kupa ve para ödülleri verilecek.

Heyecanlı geçmeye aday yarışlar, 22 Eylül 2019 Pazar günü saat 10.00’dan itibaren başlayacak.

Hipodrom Restoran ve Midilli At Çiftliği Hizmete sunuluyor

Geleneksel Ata Sporları Yarış ve Oyun Alanı’nda bulunan iki katlı sosyal tesis kısmında Hipodrom Restoran 22 Eylül Pazar günü hizmete başlayacak. Ayrıca çocukların ilgi göstereceği Midilli At Çiftliği de yine aynı gün hizmete sunulacak.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 19:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234