Tire'nin bekçileri göreve başladı

Bekçiler bu gece 21.00 itibariyle göreve başladı

Tire'nin bekçileri göreve başladı

Haber: Dilek Ayvalı

Tire’de asayişin sağlanması, oluşabilecek suçların önlenmesi ve güvenlik olaylarına anında müdahale edilebilme gibi konularda görevlendirilen 14 çarşı ve mahalle bekçisi bu gece 21.00 itibariyle göreve başladı.

Tire İlçe Emniyet Müdürlüğü sorumluluk bölgesinde meydana gelebilecek olayların engellenmesi, asayiş ve huzurun temini amacıyla müdürlük kadrosunda görevli 14 çarşı ve mahalle bekçisine görevine başladı.

BEKÇİNİN GÖREV VE SORUMLULUKLARI NELERDİR?

Bekçiler; park ve bahçeler, toplu taşıma araçlarının peronları, cadde ve sokakların güvenliğini sağlamakla görevlidir. Bekçiler, jandarma ve polislerin yardımcısı pozisyonunda bulunur. Genel kolluk kuvvetlerinin müdahalesine imkân bulunmayan acele ve zorunlu hallerde görev alan bekçilerin diğer sorumlulukları şöyle sıralanır; Uyuşturucu madde satıcılarını tespit etmek ve yakalamak, Yasa dışı bahis ya da kumar oynayan ve oynatanları tespit edip yakalamak, Halkın huzurunu bozan ve çevreyi rahatsız eden kişileri tespit etmek ve gerekli görüldüğü takdirde polisler tarafından gözaltına alınmalarını sağlamak.

Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2020, 00:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234