Bebekler, bakanlıkça koruma altına alındı

11 yaşındaki kız çocuğunun bebekleri bakanlık korumasında...

Bebekler, bakanlıkça koruma altına alındı
banner267

Haber: Dilek Ayvalı
Geçtiğimiz Ekim ayında Tire’ye bağlı Büyükkale Köyü’nde bir çiftlikte çalışmak üzere, köye yerleşen ailenin 11 yaşındaki kızı E.Ş., iddiaya göre üvey ağabeyi B.Ş. (35) tarafından cinsel istismara uğramış ve 22 haftalık hamile ilen karın ağrısı şikayeti ile gittiği Selçuk Devlet Hastanesinde olay ortaya çıkmıştı.
Geçtiğimiz cumartesi günü Tire Devlet Hastanesinde doğum yapan 11 yaşındaki kız çocuğu E.Ş.’nin 33 haftalık olarak doğan ikiz kız bebekleri oldu.
İkiz bebeklerini dünyaya getiren çocuğun ve bebeklerin sağlık durumlarının iyi olduğu; yaklaşık 1 buçuk kilogramın altında doğan bebekler Tire Devlet Hastanesinde gözetim altında tutuldu.
Dün Tire Devlet Hastanesi’ne gelen Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileri ikiz kız bebekleri koruma altına aldı. 11 yaşındaki anne E.Ş. ve ailesinin bugün İzmir İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ve uzman çocuk psikologları ile görüşeceği, uzmanların görüşmeleri sonrası E.Ş.’nin devlet korumasına alınıp alınmayacağına karar verileceği öğrenildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214