Akyurt Muhtarı Zihni Çetin, "Facianın eşiğinden döndük"

Akyurt Muhtarı Zihni Çetin, "Facianın eşiğinden döndük"
banner267

Haber: Dilek Ayvalı

Tire'de okul bahçesindeki dev bir çam ağacı çocukların oyu oynadığı sırada devrilerek büyük bir paniğe neden oldu. Büyük bir korku yaşayan çocukların bazılarının olayın etkisiyle gözyaşlarını tutamadığı öğrenildi.

Olay Tire'ye bağlı Akyurt Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, bir grup çocuk okul içerisinde bulunan oyun alanında eğleniyorlardı. Yaklaşık 50 yıl önce dikildiği öğrenilen ve kökü çürüyen yaklaşık 20 metrelik dev çam ağacı büyük bir gürültüyle okul bahçesine devrildi. O esnada oyun oynayan çocukların o bölgede olmaması büyük bir faciayı önlerken, büyük bir korkuya neden oldu. Sesi duyup dışarıya çıkan köy halkı hemen okul bahçesine gidip çocukların durumunu kontrol etti.  Ağaç altında birinin olup olmadığına bakıldı. 

Akyurt Muhtarı olayı hemen ihbar etti

Köy muhtarı Zihni Çetin hemen durumu ilgili yerlere bildirdi. İhbarın ardından olay yerine gelen Tire Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Park ve Bahçeler Ekibi ağacı bulunduğu yerden kaldırdı.

Konu ile ilgili Yerelgüç Gazetesine açıklama yapan Akyurt Mahalle Muhtarı Zihni Çetin, "Köyümüzde çok kötü bir olay yaşadık, çocuklarımızın oyun oynadığı sırada dev çam ağacı büyük bir gürültüyle devrildi. Facianın eşiğinden döndük, öncelikle tüm köylülerime geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Çam ağacı kökünden devrildi, o esnada hava rüzgârlı da değildi, benim görüşüm çam ağacının bulunduğu yer sert topraktan oluşuyor, taşlarda var o bölgede, ağacın çok fazla kök salamadığını görüyoruz, bu nedenle devrildiğini düşünüyoruz. Buna benzer aynı bölgede olan bir kaç ağacımız var, bu yaşanan olayın ardından, diğer ağaçlar için gerekli önlemlerin alınması yönünde Kaymakamlığımızla görüştük. Yapılacak incelemelerin ardından önlemlerimizi alacağız" dedi.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2021, 20:58

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214