BEN KÖYÜME ZARAR GELSİN İSTER MİYİM?

​​​​​​​“Tire’nin Turgutlu Köyünü pireler sardı” haberimizle ilgili köy Muhtarı Ali Turgut’tan hakkındaki iddialara yanıt geldi.

BEN KÖYÜME ZARAR GELSİN İSTER MİYİM?

Haber: Dilek Ayvalı

Tire’nin Turgutlu Köyü Muhtarı Ali Turgut, başından beri köydeki pirelerle mücadele ettiklerini kaydederek şunları söyledi, “Köyümüzde pireler görülmeye başladığından beri hem Tire Belediyesi hem de İzmir Büyükşehir Belediyesi ile ilaçlama çalışmaları devam ediyor. Belediyemiz özveri ile çalışıyor 15 günden beri. Ayrıca belediyemiz ilaçlama çalışmasını yaparken de bizzat başındaydım. Pireler, Murat Kala’nın damından kaynaklanıyor. Ben bu köyün muhtarı olarak her sorunla ilgilendiğim gibi başından beri bu sorula da mücadele ediyorum. Kendim bu köyde yaşarken köyü pirelerin sarmasına müsaade eder miyim?

BEN KÖYÜME ZARAR GELSİN İSTER MİYİM?

Boş arsanın içindeki damda bulunan kuru gübrenin içinde hala pireler varmış. Bu bölge Tire Belediyesinden gelen kepçeler ile temizlendi ve ilaçlandı. Ancak tekrar ilaçlanacak. Köpeklerimin ve hayvanlarımın bulunduğu alan işaret ediliyor, bu alanda pire oranı yüksek olsa benim oradaki koyunlarım yaşar mı? Köye geldiğinizde keşke beni de arayıp bana da sorsaydınız. Hakkımdaki iddialar asılsızdır. Hukuki mücadelemizi başlatacağız. Ben doğup büyüdüğüm köyümde sayısız hizmet yaptım. Köyümüzün ismini şenliklerle duyurmuşuz, ben köyüme zarar gelsin ister miyim? Asla istemem. Ben köyün muhtarıyım her şeyden önce. Yaşadığım ve muhtarı olduğum köyümü güzelleştirmek benim en büyük görevim. Kimsenin zarar vermesine müsaade edemem” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 23:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner257

banner227

banner234