Tireli İncir Üreticisine Müjde

Tire Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu’ndan alınan bilgilere göre Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO), Aydın’da 14 Ekim 2019 Pazartesi günü incir alımına başlayacak.

Tireli İncir Üreticisine Müjde
banner233

HABER: DİLEK AYVALI

Tire Ziraat Odası Başkanı Halil İbişoğlu’ndan alınan bilgilere göre Toprak Mahsülleri Ofisi (TMO), Aydın’da 14 Ekim 2019 Pazartesi günü incir alımına başlayacak. TMO Aydın’ın Nazilli ve Germencik ilçelerinde incir alımı yapacak. TMO Tireli üreticinin incirleri Germencik'teki alım yeri olan tariş depolarına üreticiler tarafından getirdiklerinde alınacak.

Başkan Halil İbişoğlu gazetemize yaptığı açıklamasında, "Ürün tesliminde üreticilerimiz ÇKS belgesi, kimlik ve banka hesap bilgileri ile satış yapabilecekler. İncirler TARİŞ’in belirlediği fiyatlar üzerinden yapılacak değerlendirme ile alınacak. Üreticinin ürün bedelleri 10 gün içinde hesaplarına yatırılacak. Bu konuda destek olan başta Tarım Bakanımız sayın Dr. Bekir Pakdemirli’ye ve milletvekillerimiz sayın Mahmut Atilla Kaya ve Ceyda Bölünmez Çankırı’ya çiftçilerimiz adına teşekkür ederim" dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 20:56

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234