Dağ, "CHP tabanından da İYİ Parti tabanından da çok ciddi destek olduğunu görüyoruz"

"Yaptığımız araştırmalarda Libya politikamızı sorduğumuzda, CHP tabanından da İYİ Parti tabanından da çok ciddi destek olduğunu görüyoruz. Doğu Akdeniz’deki çalışmamızda çok ciddi destek olduğunu görüyoruz"

Dağ, "CHP tabanından da İYİ Parti tabanından da çok ciddi destek olduğunu görüyoruz"

Haber: Dilek Ayvalı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, CHP ve İYİ Parti tabanının Türkiye'nin Libya ve Doğu Akdeniz politikalarına destek verdiğini söyledi. 

Partisinin Tire Spor Salonu'nda düzenlenen Tire İlçe Kongresine katılan Dağ, Türkiye'nin dış politikadaki hamlelerine değindi. 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun dış politikaya yönelik sözlerini eleştiren Dağ, şöyle konuştu:

"Niye ana muhalefet lideri 'Biz yalnızız' diyor, bu ulusalcı konjonktürde? Libya’ya gidiyoruz 'Yalnızız' diyor. Doğu Akdeniz’e gidiyoruz 'Yalnızız' diyor. Yalnız olduğumuz için hiçbir şeye karışmayalım mı? Niye yalnızız? İşte biz kendi hakkımızı hukukumuzu savunduğumuz için, değerimizi savunduğumuz için, bu ülkenin insanlarına orada imkanlar sağladığımız için bize şu an cephe alıyorlar."

Yaptıkları kamuoyu araştırmalarına da değinen Dağ, pek çok kesimin kendileriyle aynı duyguları paylaştığını belirterek, "Yani bugün Türkiye’de yaptığımız araştırmalarda bizim Libya politikamızı sorduğumuzda CHP tabanından da İYİ Parti tabanından da çok ciddi destek olduğunu görüyoruz. Doğu Akdeniz’deki çalışmamızda çok ciddi destek olduğunu görüyoruz." dedi. 

Mevcut AK Parti Tire İlçe Başkanı Mert Falakalı ve Ali Kaygusuz’un aday olarak yarıştığı kongrede Falakalı 193 oy ile başkan seçilirken Kaygusuz ise 89 oy aldı.

Kongreye Eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, AK Parti İzmir milletvekilleri Yaşar Kırkpınar, Necip Nasır ve Kütahya Milletvekili Ahmet Tan, AK Parti İzmir İl Başkanı Kerem Ali Sürekli ve Bayındır Belediye Başkanı Uğur Demirezen de  katıldı.

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2020, 13:26

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234