Gündem Haberleri Tümü
banner165
banner184

Ödemiş Kent Konseyi toplandı

Ödemiş’te sorunlar bir bir çözüme kavuşturuluyor

HABER: TOLGA KIZGIN

Ödemiş Kent Konseyi 4. Olağan Genel Kurul Toplantısı dün Ödemiş Kent Konseyi toplantı salonunda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan toplantı, Başkan Mesut Ekmekçi’nin açılış konuşmasıyla devam etti. Başkan Mesut Ekmekçi, bir önceki Genel Kurul toplantısı kararlarından olan “Kentin öncelikli Sorunları ve Çözüm Önerileri Raporunu” ve raporun değerlendirildiği Ödemiş Belediyesi Meclis Kararını üyelere aktardı.

Kent Konseyi Genel Kurul üyelik başvurusunda bulunan Günlüce Gelişim Derneği, Ödemiş Zihinsel ve Bedensel Engelsiz Yarınlar Derneği, Osmanlı Ocakları Derneği ve Ödemiş İzciler Derneği’nin başvuruları değerlendirilerek kabul edildi. Kent Konseyi toplantı salonunda bir araya gelen üyeler, gündemin bir diğer maddesi olan “Kentin öncelikli sorunları ve çözüm önerileri” konusunun da görüşüldüğü toplantıda, genel kurul üyeleri kent yaşamında gördükleri eksiklik, yanlışlık ve bunlarla ilgili çözüm önerilerini dile getirdiler.
Gaziler Derneği ve Çamlığa çözüm önerileri

Kentin belli bölgelerinde gözlemlenen sorunlar ve gelişim için gerekli görüşler Başkan Mesut Ekmekçi’ye aktarıldı. Son günlerde basında yer alan, Atatürk caddesinde bulunan, 26,5 metrekare genişliğinde bir alana sahip olan Ödemiş Muharip Gaziler Derneği üyelerinin alan sıkıntısının çözüme kavuşturulması için, üyeler tarafından çözüm önerileri verildi. Ayrıca Ödemiş’te geçtiğimiz aylarda başlayan tek yön uygulamasının bazı bölgelerde sıkıntılar meydana getirdiğini, yine son haftalarda gündeme gelen Çamlık’ta ki kuş pisliği sorunu, tuvalet ve yarattığı sağlıksız ortam, gibi sorunlar gündeme geldi. Son olarak bunların tasniflenerek ilgili kurum ve kuruluşlara iletilmesine karar verildi.

Yorum Gönder
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir. Teşekkür Ederiz.
Yorumunuz onaylanmıştır, teşekkür ederiz.
Ad Soyad
Yorumunuz
Facebook Yorumları