Trafik polislerinin yanında Özel Güvenlik Görevlisi bulunabilir

Yeni Tüm güvenlik İş Sendikası Ege Bölge Başkan Yardımcısı Ali Rıza Bilgilisoy Özel Güvenlik Görevlileri ile ilgili açıklama yaptı

Trafik polislerinin yanında Özel Güvenlik Görevlisi bulunabilir
banner267

Yeni Tüm güvenlik İş Sendikası Ege Bölge Başkan Yardımcısı Ali Rıza Bilgilisoy yazılı yaptığı basın açıklamasında şu ifadeleri kullandı, "Şu zor günlerde yaşadığımız olumsuz dogal afet nedeniyle öncelikle yaşamını kaybedenlere Allah'tan rahmet yaralılara acil şifalar diler yakınlarına sabırlar dilerim.

Bilinmelidir ki artçı depremler devam etmektedir o yüzden dirki hayla tehlike bitmiş degildir. O yüzden lütfen dikkatli olalım. 2019 yılında yaklaşık 1milyon 600 bin kimlikli Özel Güvenlik Görevlisi arkadaşlarımız vardır 2021 yılına 2 ay kala bu sayı daha da artmaktadır. Peki bu kadar Özel Güvenlik Görevlisi çalışıyor mu, tabiki kocaman bir hayır. Peki bunun için sendikalar ve dernekler ve devletimiz neler yapabilir ya da yapılabilir burada bir kaç madde sunâcagım bunlar çogaltılabilirde.
1- Devletimiz Özel Güvenlik Görevlisi arkadaşlarımız için şunlar yapıla bilir 1 polis memurunun yanında 1 ya da 2 bekçi mutlaka bulunuyor bunların yanında bir de egitimli bir Özel Güvenlik Görevlisi olabilir.

2-Özel güvenlik şirketleri para kazanmak uğruna her önüne gelene ögg egitimi vermemelidir sebebine gelince genelde iş verenler ve özel güvenlik firmaları 25-35 yaşlarında eleman arıyorlar peki gelen kişi 40 yaşında kimlik almak istiyor bu seferde iş bulamıyor bulsa bile merdiven altı tabir ettiğimiz güvenlik firmalarında bir iş buluyor en fazla burada da bir köle gibi çalıştırılıyor bu yüzden firmaların bu konuda öncelikle gelen adaya bu konuda bilgi verip ondan sonra gerekenin yapılması gerekmektedir.

3-Trafik polislerinin yanında 1 Özel Güvenlik Görevlisi olabilir 

4-Özel eğitim aldırılıp dogal afetlerde görev aldırılabilirler 

5-Özel güvenlik şirketleri daha fazla para kazanmak ugruna 10 kişi çalışması gereken yere ben burayı 5-6 kişiyle 12-24 saat çalıştırıp 4-5 işçinin daha istihdamını engellemiş oluyorlar ayrıca 8 saat çalıştırılmasını da engellemiş olmuş oluyorlar 

Bunlar bir kaçıdır, belkide bana  firmalar şavaş açacak ama bir çoğu ne yazıktır ki  bunları yapmaktadır. Çalışan tüm emekçi arkadaşlarıma ve basın mensuplarına teşekkür ederim" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214