Tireli üreticilere manda hibe edildi

İzmir Büyükşehir Belediyesi 50 yıl önce yok olan manda yetiştiriciliğini Tire'de yeniden canlandırmak için Mehmetler Köyü'nde 10 üreticiye bugün 33 manda hibe etti.‬ Mandalar üreticilere düzenlenen törenle hediye edildi. Törende sosyal mesafe ve maske kuralına riayet edildi.

Tireli üreticilere manda hibe edildi

Düzenlenen törene Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran ile birlikte İzmir Büyükşehir Belediye BaşkanıTunç Soyer' in eşi, İzmir Köy Koop Başkanı Neptün Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Buğra Gökçe, Genel Sekreter yardımcısı Ertuğrul Tugay, Boğaziçi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Hüseyin Çelik ve üreticiler katıldı.

Tireli üreticiler adına İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer'e teşekkür eden Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran "Tunç Soyer Başkanımızın çok güzel bir hedefi vardı. O da ; Çiftçi çocukları sağda solda asgari ücretle çalışmak yerine, ben de babam gibi çiftçi olacağım diyecek demişti. Ekonomik olarak kalkınmanın yolu üretimi ve üreticiyi desteklemekten geçer. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Tunç Soyer'in bu adımlarımı yerinde buluyor, takdirle takip ediyoruz, artarak devam etmesini diliyorum.Üreticilerimize hayırlı olsun. Bugün bizleri yalnız bırakmayan Sayın Neptün Soyer Hanımefendi, Genel Sekreterimiz Sayın Buğra Gökçe, Genel Sekreter yardımcımız Sayın Ertuğrul Tugay'a teşekkür ediyoruz"dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214