Tire Süt Kooperatifi Başkan Adayı Osman Öztürk köy ziyaretlerini sürdürüyor

Osman Öztürk ve ekibi, projelerini ve hedeflerini anlatarak üreticilere daha iyi bir kooperatifçilik sunacaklarını anlatıyor.

Tire Süt Kooperatifi Başkan Adayı Osman Öztürk köy ziyaretlerini sürdürüyor

HABER:DİLEK AYVALI

Tek projelerini anlatan Osman Öztürk, “Kooperatifler hep birlikte olmak, yardımlaşmak ve paylaşmak için var. Biz en pahalı market, ekipman ve yemin satıldığı Tire Süt Kooperatifine bu sistemi düzeltmeye, siz kıymetli üreticilerimize para kazandırmaya geliyoruz. Eğer nasip olur biz göreve gelirsek ekibimle birlikte biz yem fiyatını da çözeriz, düşük fiyata satılan sütü de. Biz, ekonomik anlamda güçlü olacağız, birlikte çalışıp, birlikte üretip birlikte kazanacağız” dedi.

Tire Süt Kooperatifi Başkan Adayı Osman Öztürk, köylerde üreticilerin sorularını yanıtladı ve ilk etapta derhal yapacaklarını şöyle sıraladı, “Süt fiyatlarının konsey fiyatı dikkate alınarak iyileştirilmesini sağlayacağız. Tire Süt Kooperatifimizin en büyük kanayan yarası, yem fiyatları ve nakliye konusundaki sıkıntıları bir an önce gidereceğiz. Kooperatifimizin süt ve yemden elde ettiği gelirin süte ve yeme yansıyacak şekilde geri dönüşünü sağlayacağız. Hayvan kesimlerindeki düzensizliğe bir son vereceğiz. Ele geçecek fiyatları da piyasaya göre düzenleyeceğiz. Yem, mazot, gübre ve makina ekipman satışındaki ortak indirimlerini en üst düzeye çıkaracağız. Tarım arazilerinin işlenmesinde kooperatife ait traktör ve ekipmanlar bütün ortakların eşit faydalanmasını sağlayacağız. Üstelik bunu da en düşük kar marjıyla yapacağız. Bir ilki gerçekleştirerek ‘Köy Temsilciliği Sistemi’ni getireceğiz. Her köyün temsilcisini o köyün ortakları kendi aralarında seçecek ve bu temsilcilerimiz kooperatif yönetimiyle ortaklaşa çalışmalar yaparak iletişimin daha güçlü hale gelmesini de sağlamış olacağız” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner284