TİRE'DE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI

Gaziler Günü tüm yurtta olduğu gibi Tire’de de kutlandı.

TİRE'DE GAZİLER GÜNÜ KUTLANDI
banner233

Haber: Dilek Ayvalı

Sakarya Meydan Muharebesi’nin Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e “mareşal” rütbesi ile birlikte “gazi” unvanı verildiği gün olan ‘’19 Eylül Gaziler Günü’’ düzenlenen resmi törenle kutlandı.

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törene Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu, Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran, Gaziler, gazi ve şehit yakınları katıldı. Tören Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu ve Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran’ın Atatürk Anıtı önüne çelenk sunması ile başladı. 

Asteğmen Taştan ‘’VATAN TÜM GAZİLERE MİNNETTARDIR’’

Törende günün anlam ve önemine uygun konuşmayı Tire Askerlik Şube Başkan Vekili Personel Asteğmen Âlim Taştan yaptı. Asteğmen Taştan yaptığı konuşmada, gazilerin bu ülkenin temel direği olduğunu ifade etti. Taştan ‘’Vatan için gözünü kırpmadan savaşan,  canını, kanını vatan için hiçe sayan tüm gazilerin önünde saygı ile eğiliyorum. Vatan tüm gazilere minnettardır’’ dedi. 

Gaziler Günü için düzenlenen tören Fatih Ortaokulu öğrencilerinden Emre Körpe’nin ‘Yaşayan Kahraman Gazi’ , Elif İçelli’nin  ‘Gazi Günü’ isimli şiirleri okumasıyla sona erdi.

Tören sonrası Öğretmenevi bahçesinde, gaziler, gazı ve şehit yakınları için ikramlarda bulunuldu. Tire Kaymakamı Fatih Çobanoğlu ve Tire Belediye Başkanı Salih Atakan Duran gazilere Kuranı Kerim, Nutuk Kitabı ve Bayrak  hediye etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234