PANDEMİ DE EN ETKİLİ BESİN! KANIN VE KARACİĞERİN TEMİZLENMESİNİ SAĞLIYOR

Koronavirüs salgını sürecinde hem kış hastalıklarından hem virüsten korunmak için sağlıklı beslenmenin önemi büyük.

PANDEMİ DE EN ETKİLİ BESİN! KANIN VE KARACİĞERİN TEMİZLENMESİNİ SAĞLIYOR
banner267

HABER:FARUK ÇARK

Kırmızı pancarın Pandemi deki en etkili besin olduğunu ve tüketilmesi "Koronavirüs salgınında kırmızı pancar kanın oksijen taşıma kapasitesini yüzde 400’ün üzerinde arttırıyor”.

Kırmızı pancarın sofralarda mutlaka bulunması gerekir "Kırmızı pancar aynı zamanda iltihabı önleyici, azaltıcı ya da ortadan kaldırıcıdır.

A, B, C, P vitaminleri ve mineraller bakımından da çok zengindir. Kırmızı meyve ve sebzeler çok yüksek antioksidan içeriğine sahiptir. Kalp damar hastalıkları gibi kronik hastalıkları da engelleyebilir.

Aktif olarak sporla uğraşıyorsanız pancar sizin için bulunmaz bir besin olmaktadır.

Pancar suyunun kas fonksiyonu üzerinde iyileşmeyi arttıracağı ve uzun mesafe koşucuları arasında sık rastlanan akut inflamatuar durumları azaltarak kas ağrılarını azaltacağını birçok çalışmada ispatlanmıştır. Bazı kanser türlerinde önleyici etkisi olduğu tespit edilmiştir.

Özellikle hipertansiyonda, gıda takviyesi olarak pancar suyu tüketiminin kan basıncını önemli ölçüde azalttığını gösteren çalışmalar da bulunmaktadır. Sofralarımızdan eksik etmeyin. Özellikle çiğ olarak tüketilmeli veya haşlanmış şekilde tüketilebilir”.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2021, 14:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214