Ödemiş’te Ramazan sokağında her gün ayrı bir etkinlik var

Önceki akşam tasavvuf müziği dinletisi beğeni topladı

Ödemiş’te Ramazan sokağında her gün ayrı bir etkinlik var
 NAZİF HARUPÇU

Ödemiş Belediyesi tarafından  Saraçoğlu stadyumu önünde   kurulan ve her akşam farklı bir etkinliğin yer aldığı Ramazan sokağında önceki gün akşam İzmir Devlet Türk Müziği ve tasavvuf Müziğinde birbirinden güzel eserler seslendirildi.

Ramazan sokağının kurulması ile birlikte burada farklı sanatsal etkinlikleri buluşturduklarını ifade eden Belediye Başkanı Mahmut Badem, “Ramazan ayının gecelerinde eskiden orta oyunları, meddahlar ve çeşitli gösteriler ile bu mübarek ay kutlanırmış. Bizlerde günümüzde halkımızın Ramazan gecelerini daha güzel geçirmeleri için çeşitli etkinlikler tertiplemekteyiz. Halk Eğitim merkezi ekipleri ve gösterileri, Belediye konservatuvarımızın sanatçıları ve Kültür Turizm Bakanlığımıza bağlı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü bünyesindeki konservatuvarımızdan gelen sanatçılarımız Tasavvuf müziğinden güzel örnekler sundular. Ramazan boyunca farklı etkinliklerimiz sürecek.

Geçtiğimiz akşam Belediye meclis üyelerimizin gündeme getirdiği, etkinlikler ile teravih saatinin aynı zamana denk gelmesi nedeniyle, buradaki etkinliklerde saat düzenlemesine gideceğiz. En azından teravih öncesi programların erken başlatılması da iyi olacak” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2015, 10:44

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234