Ödemiş’te bulunan mesleki ve teknik anadolu liseleri doluluk oranları

Ödemiş Ticaret Odası olarak mesleki ve teknik eğitim veren liselerin tercih edilmesini ülkemizin ve gençlerimizin geleceği için önemsiyoruz.

Ödemiş’te bulunan mesleki ve teknik anadolu liseleri doluluk oranları
banner267

Ödemiş Ticaret Odası Başkanı Rıfat Eriş, mesleki ve teknik eğitim veren liselerin, bireylerin ilgi alanları ve yetenekleri doğrultusunda öğrenme fırsatlarının sunulduğu, ulusal ve uluslararası meslekî yeterliliğe sahip, meslek ahlâkına ve meslekî değerlere sahip, yenilikçi, girişimci, üretken, ekonomiye değer katan ehil iş gücü yetiştiren önemli kurumlardan biri olduğuna dikkat çekerek, "Bireysel ve toplumsal açıdan ekonomiye doğrudan etki etmesi nedeniyle de ülkenin sosyal ve ekonomik açıdan gelişimini sağlayacak potansiyele sahiptirler. Bu nedenle Ödemiş Ticaret Odası olarak mesleki ve teknik eğitim veren liselerin tercih edilmesini ülkemizin ve gençlerimizin geleceği için önemsiyoruz.

6 Haziran 2021 tarihinde gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sınavı'na ilişkin 1. nakil sonuçları 26 Temmuz tarihinde, 2. nakil sonuçları ise 9 Ağustos tarihlerinde açıklandı. LGS yerleştirme sonuçlarına göre sınavla öğrenci kabul eden Ödemiş Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi doluluk oranı yüzde 100 , İlk kurşun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi doluluk oranı yüzde 55 , Ödemiş Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi doluluk oranı yüzde 90 seviyesine ulaşmıştır. Mesleki ve teknik liseleri tercih ederek farkındalığın bilincinde olan değerli velilere ve öğrencilere teşekkür ederiz" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214