İŞKUR, REHBER ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI DÜZENLEDİ

Torbalı’da 7 İlçeden Temsilci Rehber Öğretmenlerin katılımı ile alt çalışma grubu toplantısı yapıldı

İŞKUR, REHBER ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI DÜZENLEDİ
banner233

Rehber öğretmenleri ile Meslek danışmanları istişare toplantısı  İŞKUR Torbalı Toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya Çalışma ve İş Kurumu Torbalı Hizmet Merkez Müdürü Cemil Altun, Meslek danışmanları Sadık Bol ve  Eyup Ensar Karaman ile  Torbalı, Ödemiş, Tire, Beydağ, Bayındır, Selçuk ve Kiraz ilçelerinden rehber öğretmenleri ile Rehberlik Araştırma Merkez sorumluları katıldı.

        Toplantı açılışında konuşan Şube Müdürü Cemil Altun “Günümüzde değişen ve gelişen şartlar, bir kısım meslekleri işlevsiz hale getirirken yeni sektörler ve yeni meslekler ortaya çıkarmıştır. Kurum olarak öğrencilerimize ve velililerimize bu durumları anlatmak , öğrencilerimizin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda tercih yapmalarına yardımcı olmak için çalışmalarımız devam edecektir. Ayrıca okul istihdam ilişkisini arttırmak, öğrenci, veli, öğretmen, işveren ve Kurum koordinasyonunu sağlayarak İş piyasasının ihtiyaç duyduğu meslekler ile geleceğin mesleklerine ilgiyi arttırmak istiyoruz. Bu amaç doğrultusunda her zaman bize katkılarını esirgemeyen rehber öğretmenlerimize ve meslek danışmanlarımıza teşekkürlerimi sunuyorum’ dedi.

​ Daha sonra söz alan Meslek danışmanı Sadık BOL 2018-2019 döneminde yapılan çalışmaları ve yeni öğretim yılında yapılacak çalışmalar konusunda önerilerini dile getirdi, Sadık BOL konuşmasında: “ Geçen dönem 196 ortaokul , lise ve Meslek Yüksek okulu ziyaretleri yapılmış olup bu ziyaretlerde 73 sınıf ve grup görüşmeleri ile 4892 öğrenciye  bilgilendirme sunumları yapılmıştır. Ayrıca 5 ilçeden 266 rehber öğretmenine İŞKUR un meslek danışmanlığı hizmetleri, Mesleki Yönelim Bataryası ve Gelecekte öne çıkabilecek Meslekler sunum şeklinde anlatılmıştır. Ortaokulda yapılan sunumlarda ‘’Doğru Meslek Seçimin önemi, Açık İş alanları, Okul Türleri ve Meslek liselerinin iş bulmadaki avantajları’’ konularına yer verildi. Lise seviyesinde yapılan sunumlarda ise ‘’ İş Arama Becerileri, Endüstri 4.0, Alan Seçimi, Geleceğin meslekleri ve İşbaşı Eğitim Programı’’ konularına yer verildi. Ege ve Dokuz Eylül Üniversitelerine bağlı Meslek Yüksek Okullarında ise İŞKUR KAMPÜS sunumu uygulanmıştır. Ayrıca sektör temsilcileri meslek yüksek okullarında , kariyer günleri etkinlikleri ile üniversite  öğrencileriyle buluşturulmuştur. 

     Alt çalışma grubu toplantısında İŞKUR Torbalı Meslek Danışmanlığı servisinin Ödemiş, Kiraz, Beydağ, Bayındır, Tire, Selçuk, Torbalı ilçelerine 2019-2020 Eğitim Öğretim yılının 1. Döneminde en az 43 okulda sunumlar yapılması kararlaştırıldı. Ayrıca Meslek Tanıtım ve kariyer günlerinin 7 ilçede  düzenlenmesi, Meslek lisesi son sınıf öğrencilerinin,  rehber öğretmen ve meslek danışmanları işbirliği ile işyeri ziyaretleri yapması kararlaştırıldı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234