İngiltere'deki Türklerin sağlık sorunu tartışıldı

İngiltere Türk Sağlık Uzmanları Derneği tarafından düzenlenen toplantıda İngiltere'de yaşayan Türklerin sağlık sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

İngiltere'deki Türklerin sağlık sorunu tartışıldı

HABER:BSHA
Parlamento'daki toplantıya katılan İzmirli Göz Doktor Şeyda Atabay,  "Bu çalışma İngiltere'de yaşayan Türklerin sağlık sorunlarının çözüme kavuşturulması açısından büyük önem taşıyor" dedi.

İngiltere'deki meslektaşları tarafından davet edilen Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Şeyda Atabay, İngiltere Türk Sağlık Uzmanları Derneği tarafından Parlamento binasında düzenlenen toplantı ve ardından gerçekleştirilen 9. Global Oftalmoloji Zirvesi hakkında bilgi verdi.


İngiltere'de yaşayan Türk doktorlar tarafından kurulan İngiltere Türk Sağlık Uzmanları Derneği'nin geçtiğimiz günlerde İngiltere Parlamentosu'nda bir toplantı düzenlediğini belirten Dr. Atabay, "İngiliz parlamenterlerin de katıldığı programda İngiltere'de yaşayan Türk vatandaşlarımızın sağlık sorunları ve çözüm önerileri tartışıldı" dedi. Toplantının İngiltere'de Türk doktorlar tarafından her yıl düzenlendiğini kaydeden Dr. Atabay, "İngiltere'deki meslektaşlarım Türklerin sağlık sorunlarını tek tek inceleyip tartışmaya açıyorlar. Çözüm önerileri gündeme getiriliyor. Türk meslektaşlarımın yaptığı bu çalışma, İngiltere'de yaşayan Türklerin sağlık sorunlarının çözüme kavuşturulmasında büyük önem taşıyor" dedi.


Oftalmoloji zirvesi


Parlamentodaki toplantıdan bir gün sonra 9. Global Oftalmoloji Zirvesi'ne katılan Dr. Atabay,  zirveye dünyanın bir çok ülkesinden gelen doktorların katıldığını ifade etti. Zirve kapsamında gerçekleştirilen özel oturumlarda 'göz çevresi estetik müdahaleleri' konusunda bir surum yapan Dr. Atabay, gösterilen ilgiden memnun kaldığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2017, 11:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner214

banner227

banner234