Gündem:
CHP TİRE'DE BİRLİK BERABERLİK ÇAĞRISI YAPTI
banner191

HABER: DİLEK AYVALI

Cumhuriyet Halk Partisi ilçe binasında bir araya gelen eski ilçe başkanları ve partililer ‘Birlik ve Beraberlik’ manifestosu ile basın toplantısı yaparak çağrıda bulundu.Toplantıya CHP Tire İlçe Eski Başkanı Mustafa Güngör, Bayındırlık Eski Bakanı Halil Çulhaoğlu, Tireli İşadamı Nihat Koç, CHP Tire İlçe Eski Başkanı Şenol Uçar, Veteriner Hekim Hidayet Petin ve partililer katıldı.

CHP İlçe Eski Başkanı Mustafa Güngör’ün ofisinde toplanan eski ilçe başkanları ve üyeler toplu olarak ellerinde Türk bayrakları ile CHP Tire İlçe Başkanlığı’na yürüdü. Topluluk adına manifestoyu Ramazan Tekin yaptı.

Sözlerine Barış Pınarı Operasyonu’na katılan askerlerimize destek mesajıyla başlayan Tekin, yaptığı açıklamada cümlelere yer verdi; “Değerli basın mensupları, değerli CHP’liler, biliyorsunuz kahraman Mehmetçiğimiz Suriye’de sınır ötesi bir operasyona başladılar. Elbette terör Türkiye’nin en yakıcı ve en önemli sorunu. Bu sorunun giderilmesi amacıyla yapılan bu sınır ötesi harekât Türkiye için çok önemli. Bizim temel ilkemiz, yurtta sulh, cihanda sulh. Biz ülkemizde huzur ve barış istediğimiz kadar, dünyada da huzur ve barış isteyen bir partinin evlatlarıyız. Ben buradan, sınır ötesi harekâta katılan askerlerimizin burnu bile kanamadan geri dönmelerini ve harekatı başarıyla bitirmelerini diliyoruz. SANDIKTAN YANAYIZ Değerli yoldaşlarım, CHP’sinin gerçek sahipleri Kongre süreçlerinin gerçek anlamda bir demokrasi şöleni halinde geçmesini istiyoruz. Bu süreçte partimizin anayasası konumunda olan tüzüğümüzün hükümlerini istisnasız uygulamak ve kongre sürecini Cumhuriyet Halk Partisi'ne yakışan olgunlukta tamamlamak kararlılığındayız. Bu bağlamda şunu belirtmek isterim ki, birlik ve beraberlik platformu olarak sandıktan yanayız.

BİREYSEL KAYGILAR BIRAKILMALI

Bireysel kaygıları bir kenara bırakıp partimiz olan Cumhuriyet Halk Partisi'ni büyütüp, ileriye taşıma mücadelesine her aşamada destek ve katkı vermeliyiz.  Zaman ayrışma değil, partimizin, ülkemizin, Cumhuriyetimizin, demokrasimizin geleceği için en geniş mutabakatı sağlama zamanıdır. Tartışmalarımızı, kavgalarımızı parti içinde nasıl iktidar oluruz yerine Türkiye'de nasıl iktidar oluruz üzerine yapmalıyız. Kısır çekişmelerle parti içi iktidar mücadelesi vermek büyük bir yanlış, ülkemizin geleceği açısından da büyük bir kayıptır.

TİRE TESADÜFLERE TERK EDİLEMEZ

Tire tesadüflere terk edilemez. Maceralara sürüklenemez. Bu şehre sevdası olmayanların ellerine bırakılamaz Küçük olsun benim olsun değil, büyük olsun hepimizin olsun anlayışı ile çalışacağız. Bu partide sevgi, barış hoş görü egemen olacak. Bu partinin başarısı için her şeyi yapacağız, en kısa sürede bu dağınık yapıdan uzaklaşıp güçlü bir Tire için hep birlikte var gücümüzle çalışmak durumundayız. Bizler ayrıştırıcı, kutuplaştırıcı bir dil kullanamayız. Bizler sevgi, hoşgörü ve barış dilini kullanacağız. Çünkü bizim yolumuz Mustafa Kemal Atatürk’ün yoludur. Çünkü bizim yolumuz muasır medeniyet yoludur. Karanlığın en zifiri olduğu zaman aydınlığa çıkacağımız en yakın zamandır. İşte şu an da tam da bu noktadayız. Yerel seçimlerde kazanılan zaferi genel seçimlere taşıma görevimiz olduğunu unutmadan,  CHP’nin iktidar yürüyüşünün genç, dinamik ve güçlü örgütlerle mümkün olacağı bilinciyle CHP çatısı altında her türlü kişisel hesaplaşmayı, kişisel çıkarlar peşinde koşmayı, kişisel yarınlar planlamayı şiddetle reddeden, Cumhuriyet değerlerine inanmış, CHP ilkelerini benimsemiş, yönü kardeşlikten yana olan, hedefi Ülkede CHP iktidarı olan bir anlayışı benimseyerek Tire’de büyük bir mutabakatı ve uzlaşmayı hep birlikte kuracağız. Geleceğe umutlanacağız.

HERKESİ DAVET EDİYORUZ

Bu düşüncelerle sizleri CHP’yi iktidara taşımaya, bu uğurda zorlu ama onurlu bir mücadeleye, bu mücadeleyi kazanmak için de CHP’de ben değil biz olmaya davet ediyoruz. Mevcut İlçe başkanımızı ve geçmişte Bakanlık, İlçe Başkanlığı, Belediye Başkanlığı, İlçe Yöneticiliği yapmış tüm arkadaşlarımızı, CHP sevdalısı ağabeylerimizi, ablalarımızı birlik ve beraberlik platformumuza destek vermelerini canı gönülden diliyoruz.

İLÇE YÖNETİMİNDEN BEKLENTİLERİMİZ

1-Yönetim kurulumuz Adil, hakkaniyetli ve herkese eşit mesafede bir yönetim göstermelidir. 2-Delege seçim takvimi ve seçmen üye listeleri tüzük ve yönetmelikte belirtilen şartlar doğrultusunda ulaşılabilir olmalıdır. 3- Delege seçim takvimi düzenlenirken mahalledeki iş durumları göz önünde bulundurularak üyelerin rahat bir şekilde seçime katılabilmeleri sağlanmalıdır.. 4- İlçe başkanlığımız delege seçimleri sonuna kadar her gün açık tutulmalıdır.  5- Her mahallede üye sayısına bakılmaksızın sandıkların kurularak şaibeden uzak bir seçim yapılması sağlanmalıdır. 6- Her bir üyemiz seçmen listeleri askıya çıktığında ismini kontrol etmelidir. 7- Üyeler üzerinde baskı oluşturulmasına müsaade edilmemelidir 8-. Üyelerimiz mutlaka oylarını özgür iradeleriyle kullanmalıdır. 9-Seçilen delegelerimiz baskı altına alınmamalıdır. 10-CHP’sine yakışır bir kongre ve kongre süreci olmalıdır. 11-Hiç kimse bir biriyle tartışmamalı, Ülkede iktidara giden yolda herkes katkı koymalıdır. Adamcılık yapanlar değil, ortaya siyaset koyarak partiyi yüceltmek için çabalayanlar kazansın diyor, hepinizi şahsım ve arkadaşlarım adına saygıyla selamlıyorum.”

Uçar, “ÖTEKİLEŞTİRMEDEN, KÜSTÜRMEDEN SİYASET YAPMAYI ARTIK ÖĞRENMELİYİZ”

Örgütten Sorumlu Başkan Yardımcısı Şenol Uçar, “Birlik, beraberliğe en fala ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde böyle bir oluşumun başlaması ben ve benim gibi gönülden partilileri mutlu etmiştir. Bu birlik ve beraberlik ilerdeki günlerde meyvesini verecektir. Ötekileştirmeden, küstürmeden siyaset yapmayı artık öğrenmeliyiz. Bu oluşuma katkı koyan herkesi gönülden kutluyorum” dedi.

Çulhaoğlu, “NE MUTLU TÜRKÜM DİYEBİLEN BİR TEK CHP’DİR”

Daha sonra konuşan Bayındırlık Eski Bakanı Halil Çulhaoğlu, “Bir iktidar mücadelesi var. Bu iktidar mücadelesi yerel seçimelrde belli oldu. Yerel seçimlerde başarıyla çıkan parti iktidara doğru gidiyor. Kim ayrışmaktan yanaysa, kim kendi için siyaset yapıyorsa bunlarla mücadele edeceğiz. Hedefimiz birlik beraberlik iktidar. Telaşla saldırıyorlar. Ne mutlu türküm diyebilen bir tek Cumhuriyet Halk Partisidir. T.C.’leri koyan CHP’dir. Andımızı okuyan CHP’dir. Bizi belli kalıpların içine atmaya kimsenin gücü yetmez” şeklinde konuştu.

Koç, “BU BELEDİYE BİZİM DE BELEDİYEMİZ”

Mimar Nihat Koç, “Bugün bir değişim zamanının geldiğini düşünüyorum. Değişim hayatın gerçeğidir. Bugün en fazla birlik beraberlik göstereceğimiz gündeyiz. Biz oylarımızla başka bir partiyi ittifak adı altında iktidar yaptık. Bu belediye bizim de belediyemiz. Tire Belediyesi ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ile uyum içinde çalışıp hizmeti getirmeliyiz. Belediyede güçlü arkadaşlarımız var belediye meclis üyesi olarak. Bu arkadaşlarımızla Büyükşehir Belediyesinin elinin Tire’ye daha çok değmesi için elimizden geleni yapacağız. Sen ben kavgasıyla, akraba adı altında delege oyunlarıyla alakamız yok. Bu toplantı bir muhalefet toplantısı değil birliğimizi CHP’yi iktidara götürecek şekilde saflarımızı sıklaştırmalıyız. Bu değişim hareketine katkı sağladığınız için teşekkürler” dedi.

Petin, “SEVGİ DİLİ KULLANALIM”

Veteriner Hekim Hidayet Petin konuşmasında, “Kongre ve kurultaylar süreci, tüm Cumhuriyet Halk Partisi örgütüne, CHP gönüllülerine, Atatürk Ve Türkiye Cumhuriyeti sevdalılarına, aydınlara, halkçılara demokratlara, emekçilere hayırlı olsun. Yönetime aday olacak arkadaşlar, Ekrem İmamoğlu'nu, Mansur Yavaş'ı ve Tunç Soyer'i örnek almalılar. Kavgadan uzak, yüreğinde kin, entrika barındırmayan, milletimizin, milli ve dini değerlerine saygılı, delege savaşlarından uzak, önce insanımızı seven, kendi partilisiyle barışık olan, kendi geleceği için değil milletin geleceği, vatanın geleceği için Cumhuriyetin geleceği için mücadele edecek, sevgi dili kullanan, pozitif enerjisini siyasi görüşleri ne olursa olsun vatandaşın dertlerine çare bulmak için harcayacak arkadaşlarımızı yönetim kadrolarında görmek dileğiyle. Her şey güzel olacak” dedi.

Doğu, “CHP ÇOK SESLİLİĞİN OLDUĞU, BİAT KÜLTÜRÜNÜN OLMADIĞI SİYASİ PARTİDİR”

Zeytinova Belediye Eski Başkanı Ali Doğu, “Tüm partimize gönül vermiş arkadaşlarıma selam ve sevgiler. Partimizin bütünlüğü, büyümesi, iktidar olması için çıkılmış bu gönüllülük içerisinde başarılar dilerim. Her bir üyenin kendi iradesiyle kimseye bağlı kalmadan adil bir şekilde yapılmasını istediğimiz ilçe ve il yönetimini belirleyecek olan delegelerini belirleyeceğinden eminim. CHP çok sesliliğin olduğu, biat kültürünün olmadığı siyasi partidir. Partimiz ilçemizde de demokratik koşullarda bir yarışın olacağına inanıyorum. Hiç kimsenin birilerinin güdümünde olacağına inanmıyorum. Hepimiz birbirimizi severek saygı ile hareket etmeliyiz. Birleşe birleşe kazanmak zorundayız. Hepinize başarılar. 2023’de CHP’nin iktidarına” dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner169

banner206

KÜÇÜK “MEHMET ALİ” 2 AMELİYAT SONRASI...
Bisikletiyle duran araca çarpması sonucunda ağır yaralanan ve 2 defa beyin ameliyatı geçiren küçük Mehmet...

Haberi Oku