Ağustos ayına kadar ara verildi. Yeni sezon Ekim’de!

Son parkur Ovakent-Karıncalıdağ-Ovakent yürüyüşü yapıldı.

Ağustos ayına kadar ara verildi. Yeni sezon Ekim’de!

HABER:DİLEK AYVALI

Etkinliğin yürüyüş Lideri Mesut Şimdi, “Karıncalıdağ Manzaraları muhteşemdi. 12 Haziran Pazar günü saat 08:00’de başlanan yürüyüşe 20 sporcu katıldı. Risk derecesi düşük ama orta zorlukta olan 20 km’lik yürüyüş başarı ve güvenle tamamlandı. Planlanan zamanlarda ve şekilde etkinlik gerçekleştirildi. Sezonun son yürüyüşü her hangi bir zorluk çıkmadan yapıldı. Uyum ve doğanın muhteşem güzellikleri içinde keyifli bir yürüyüş oldu” dedi.

Etkinlik sorumlusu Nihat Yüce, “Karıncalıdağ muhteşem doğa örtüsüyle bizi ağırladı. Hava şartları da müsaade etti riske atmadı yürüyüşümüzü. Traktör tamircisi Mustafa Bayar'ın zirvedeki evine ulaştık. Burada bir süre mola verdikten sonra aynı rotadan geri döndük. İnanılmaz zengin bir bitki örtüsü içinde zaman geçirdik.

Bu etkinlikle 2021-2022 sezonunu kapatmış olduk. Yeni etkinliklerde daha da çoğalarak buluşmayı umuyoruz” dedi.

Efe Dağcılık kulübü temsilcisi Mehmet Taşlı, “Olağanüstü bir dönemden geçtik. Olağanüstü şartları yaşadığımız bir sezonu başarıyla noktaladık.

Ovakent-Karıncalıdağ-Ovakent yürüyüşünü arkadaşlarımızla güvenle tamamladık. Ağustos ayındaki iki Bozdağ zirve yürüyüşüne kadar şimdilik etkinliklerimize ara veriyoruz. Önümüzdeki günlerde geçen sezonun değerlendirilmesi ve önümüzdeki dönemde yapacaklarımızla ilgili çalışmaları netleştirmeye çalışacağız. Ama geçen dönemi özetle: Her türlü sıkıntıya yasağa zorluğa pahalılığa rağmen kulübümüzü ayakta tutmayı başardık.

İstediğimiz planladığımız herşeyi yapamazsak da mevcut şartlarda en iyisini yapmak için canla başla fedakarca çalıştık yönetimdeki arkadaşlarımızla. Geçen dönemde yaşananlardan ders çıkararak önümüzdeki dönemde daha tedbirli etkili ve katılımı yüksek bir sezon hazırlamaya çalışacağız.

Herhangi bir maddi destek almadan şimdiye kadar bu etkinlikleri yaptık bundan sonra da kendi gücümüzle ayakta durmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner284